Utorak, 19. ožujka 2024.

Spačva u zadnjih 15 minuta slomila Karlovac i upisala drugo uzastopno slavlje

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Spačva je na najbolji mogući način najavila povratak na parkete u domaćem prvenstvu. U Karlovcu, kod istoimenog domaćina, vinkovački rukometaši imali su razloga za inačicu „Inati se Slavonijo“ jer su s 36:30 bili bolji od svog današnjeg protivnika i tako uzvratili Karlovcu za poraz u njihovom prošlom susretu.

Od početnog sučevog zvižduka Spačva je bila konkretnija u polju, minimalna prednost uvijek je bila na njihovoj strani, a na pauzu se otišlo sa 17:17. U poluvremenu je stručni stožer malo posložio redove i utakmica je išla u smjeru još jedne dramatične završnice. Međutim, ono što je Spačva gubila na početku prvenstva, posljednje četvrtine susreta, danas je odradila maestralno te Karlovčani nisu imali odgovor na igru Vinkovčana u zadnjih 15 minuta.

Po tko zna koji put ove sezone, najbolji kod narančastih bio je Marko Vignjević s 9 pogodaka, dok su braća Mažurana zabili kombinirano 13 golova. S drugom uzastopnom pobjedom Spačva je skočila na 5. mjesto sa samo jednim bodom zaostatka za trećeplasiranim Karlovcem. Za tjedan dana vinkovački rukometaši ugostit će ekipu Dubrave.