Spačva Vinkovci osigurala Ligu za prvaka

Novosti
Novosti
mario.brcic@novosti.hr

Još jednu važnu pobjedu ostvarili su rukometaši Spačve Vinkovci, ovoga puta pred svojim gledateljima. U Vinkovcima je gostovala momčad Gorice, koja je pružila dobar otpor, no samo u prvih 15 minuta susreta. Naime, u 18. minuti susreta bilo je 8:8, no domaći rukometaši tada stvaraju seriju od četiri postignuta gola, a gosti niti jednom nisu zatresli mrežu Spačve. Do kraja prvog dijela izabranici trenera Josipa Mečića povećavali su prednost i na kraju na odmor otišli s vodstvom od 17:11. U nastavku domaći igrači održavali su prednost i na kraju zasluženo slavili pobjedu. U domaćim redovima istaknuo se vratar Dražen Stojanović, koji je zaustavio 13 puta zaustavio udarce igrača Gorice. Stanje na vrhu ljestvice ostalo je nepromijenjeno. Dubrava je prva sa 25 bodova, a slijede Varaždin i Spačva Vinkovci s po 21. Prve četiri momčadi prvog dijela prvenstva osigurat će ulazak u Ligu za pčrvaka, kojoj će se priključiti PPD Zagreb i Nexe iz Našica.