11 C
Utorak, 16. travnja 2024.

U Osijeku je odigran slavonski derbi u kojem je domaći Osijek s 2:0 pobijedio vinkovačku Cibaliju

Dario
Dario
dario.lamut@novosti.hr

U 25. kolu Prve hrvatske mogometne lige u Osijeku je odigran slavonski derbi u kojem je domaći Osijek s 2:0 pobijedio vinkovačku Cibaliju, te je tako i treći puta ove sezone utakmica završena istim rezultatom. Čovjek odluke ovaj put je bio Ukrajinac Dmitro Lopa koji je s dva pogotka unišito sve nade Cibalije u eventualni povoljan ishod utakmice u Gradskom vrtu. Osijek je imao nadmoć u posjedu, ali je teško prolazio pokraj gusto postavljene obrane Cibalije. Osijek je do vodstva došao pri kraju prvoga dijela kada je u 43. minuti Lopa snažnim udarcem rasparao mrežu po sredini vrata za 1:0. Početkom drugog dijela Cibalijina obrana opet nije imala rješenje za Ukrajinca Lopu koji je u 55. minuti pucao prizemno u, bliži, desni kut Matkovića koji se nije ni pomaknuo za 2:0. Bio je to konačan rezultat utakmice. Tako je Cibalia ostala na posljednjem mjestu s 9 bodova, sedam manje od pretposljednjeg Splita. Zbog nastupa reprezentacije u prvenstvu je stanka, a u 26. kolu u Vinkovcima 2. travnja Cibalia dočekuje vodeću Rijeku.