Četvrtak, 19. rujna 2024.

Ukupno 203 utakmice odigrale 93 ekipe, u dvorani 1.000 ljudi dnevno

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Uzbudljivom finalnom utakmicom u kojemu je nad Auto Dragom slavila ekipa CB Mustang Carpe Diem zaključeno je ovogodišnje izdanje Zimskog malonogometnog turnira Lapovci. 93 ekipe u 10 kategorija odigrale su ukupno 203 utakmice na turniru i tako “hram malog nogometa” učinile jednom od najposjećenijih destinacija posljednja dva tjedna.

A Vinkovčani svih generacija uživali su u sportskom uzbuđenju i nezaboravnoj atmosferi za koju su bili zaduženi manje i više poznati hakleri s područja cijele županije, pa i šire. Miks iskusnih igrača i talentiranih amatera na parketu je ponudio poteze koji će se dugo pamtiti.

Iako se dojmovi još slažu, organizatorski trojac Ivica Aničić, Ivan Švaganović i Nikola Jurković procjenjuje kako je dnevno kroz dvoranu OŠ “A.G.Matoš” cirkuliralo oko 1.000 ljudi, na finalnom danu čak duplo više, čime je turnir ispunio apsolutno sva očekivanja.

“12 dana puna dvorana, pune tribine ispisale su jednu lijepu sportsku nogometnu priču. Lijepo je vidjeti koliko je mlađih kategorija uključeno i mislim da je to donijelo jedan novi štih čitavom turniru, osobito vidjeti ih kako bodre jedni druge – od limača do onih starijih. Već je ovo postala i jedna obiteljska priča, zato puna potpora, i dalje ćemo stojati uz njih kako bi turnir bio još bolji i još veći”, poručio je na finalnoj večeri gradonačelnik Ivan Bosančić koji je odličja uručio najboljim predlimačima.

Finale seniora već je uobičajeno najposjećeniji susret. Mnoštvo prilika gledateljima su dali ekipe Auto Drago i CB Mustang Carpe Diem koja je na kraju i slavila rezultatom 1:0. Zasluženo su podignuli pehar Lapovaca i uzeli nagradu od 2.000 eura. Treće mjesto osvojila treće mjesto osvojila je momčad Restoran Nada Vukovar, a četvrto Prity.

Iz pobjedničke ekipe stižu i najbolji pojedinci. Dominik Mateo Rončević najbolji je vratar, Marin Ležaić je najbolji strijelac, dok se titulom najboljeg igrača okitio Blaž Tustonjić.

Za promicanje malog nogometa ovogodišnje priznanje “Lokosi” primio je Josip Haluška, osvajač brojnih turnira, kroz godine kapetan MNK Vinkovci – Učilište Studium i MNK Lapovaca te kapetan Socca reprezentacija s kojom je četvrti u svijetu.
“Mislim da smo zasluženo osvojili turnir. Ostvarili smo 6 pobjeda iz isto toliko utakmica. Pojedinačne nagrade naših igrača samo su potvrda velikog uspjeha na ovogodišnjem turniru. Želim čestitati i ostalim ekipama koje su iz nas izvlačile maksimum i svim našim navijačima koji su nas bodrili. Nadam se da se vidimo i dogodine”, rekao nam je kapetan pobjedničkog tima, Robert Rumenović.
Itekako uzbudljivo bilo je i finale veterana u kojemu su snage odmjerili Tordinci i Mlačuge. Ako je suditi po navijačima, Nuštarci su definitivno bili favoriti cijelog turnira, no ipak su završili na drugom mjestu nakon poraza od 4:1. Treće mjesto osvojila je momčad Zumi Janser, a četvrti su bili Caffe bar Imagine VK Transport.
Najbolji vratar u kategoriji veterani je Stanko Sabljić (Mlačuge), najbolji strijelac je Tomislav Čuljak (Zumi Janser), a najbolji igrač: Mario Kiš (Tordinci).