Utakmica koja je vjerojatno odlučila o vinkovačkoj prvoligaškoj sudbini

Dario
Dario
dario.lamut@novosti.hr

Jučerašnja utakmica 24. kola Prve hrvatske nogometne lige u Vinkovcima s Istrom 1961 iz Pule za Cibaliju je bila “biti ili ne biti”. Utakmica koja je vjerojatno odlučila o vinkovačkoj prvoligaškoj sudbini. A taj susret Cibalia je izgubila s 2:0 i napravila velik korak prema Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Sve je bilo odlučeno u prvom dijelu utakmice. U 5. minuti nakon lijepe akcije odlični gostujući napadač Solomon doveo je Puljane u vodstvo od 1:0. U 29. minuti igrač Cibalije Dejan Glavica napravio je vrlo grub prekršaj te dobio crvenei karton. S igračem više Istra je do drugog pogotka došla u 38. minuti preko Pavića. Do kraja utakmice gosti iz Pule kontrolirali su igru i imali još nekoliko prigoda za uvjerljiviju pobjedu, no, to je spriječio odlični domaći vratar Matković. Nakon ovoga poraza Cibalia je ostala na posljednjem mjestu sa samo 9 bodova. U 25. kolu, odigrat će se slavonski derbi. Trećeplasirani Osijek ugostiti će posljednjeplasiranu Cibaliju.