Utorak, 23. travnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda MNK Aurelie futsal

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

MNK Aurelia Fustal ugostila je u dvorani Ekonomske škole MNK Autodijelovi Tokić Požega. Svjesni kako ih čeka težak susret, dečki su od prve minute ušli čvrsto. Nakon nekoliko prilika s jedne i druge strane, Stjepan Dekanić nakon prekida dovodi momčad Aureile u vodstvo od 1:0. Ubrzo nakon toga, ponovno prekid, ali ovog puta je realizator Petar Pedić i rezultat je 2:0. Nije prošlo puno do trećeg pogotka na susretu, a on je djelo Filipa Cerovskog. Nisu gosti bili bez prilika, no nedostatak koncentracije u završnici je omogućio je domaćinu da na odmor ode s tri gola prednosti. U dvadesetoj sekundi drugoga dijela, Ivan Bukna je potegao, a gostujući vratar je ponovno bio primoran vaditi loptu iz mreže. Nekoliko minuta zatišja, a zatim je Bukna ponovno oprobao svoj udarac i ponovno je bio uspješan! Za njim se, nakon lijepe akcije u listu strijelaca upisao i Željko Plavšić. Ipak, Aurelia nije uspjeli izdržati a da ne primi pogodak te je tako Požega stigla do počasnog zgoditka za konačnih 6:1. Posljednje dvije utakmice momčad Aurelie upisala je dvije pobjede i gol razliku 10:2, što je naznaka da se vraćaju na pravi put. Iduće kolo donosi im GMNK Urije, a susret se ponovno igra u Vinkovcima.