21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Uzbudljiva utakmica ipak bez pobjednika, Cibalia nije uspjela doći do potpunog preokreta

Cibalia je u zanimljivom susretu 20. kola Supersport Prve Nogometne lige remizirala u Bijelom Brdu 2:2, s tim da treba uzeti u obzir kako je nakon skoro sat vremena igre bila u zaostatku od dva gola.

Trener Siniša Sesar odlučio se za sljedećih 11 igrača protiv BSK-a: Kovačević, Crnčec, Rubić, Šarić, Bajić, Lišnić, Bosak, Markanović, Kuzminski, Buić i Miljanić.

U početnih 9 minuta nismo vidjeli ništa značajno, bilo je to klasično ispitivanje snaga da bi u 10. minuti nakon jednog ubačaja s lijeve strane loptu u vlastitu mrežu pospremio Crnčec za vodstvo domaćih od 1:0. Na sredini prvog dijela argentinski napadač Capitani pokušao je u dva navrata svladati Kovačevića, bio je opasan prvo nogom, a onda i glavom. Međutim, sjajnim obranama Kovačević je pokazao zašto je prvi vratar Nebeskoplavih.

Najbolju priliku u prvom dijelu za Cibaliju imao je Lišnić u 28. minuti kada s nekih 8,9 metara nije uspio zatresti mrežu Djilasovog gola.

U 57. minuti Ilan Pejić je udvostručio prednost domaćih da bi samo 5 minuta poslije, u 62. minuti, kapetan Cibalije David Bosak smanjio na 1:2. Probudila se Cibalia nakon postignutog pogotka i bolju igru okrunila pogotkom u 77. minuti kada je Ivan Lozić glavom zabio za izjednačenje.

Sjajnu podršku imala je Cibalia s južne strane stadiona u Bijelom Brdu od strane Ultrasa koji su nakon izjednačenja u jednom trenutku povikali: „Hoćemo pobjedu!“ No, do potpunog preokreta nogometaši Siniše Sesara ipak nisu uspjeli doći i iz Bijelog Brda se vraćaju kući „s bodom u džepu“.