15 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Vardarac i dalje nedohvatljiv za ostale, Borinci nikako na “zelenu granu”

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 7. kola MŽNL Osijek-Vinkovci, a i nakon ove prvenstvene dionice Vardarac i dalje ima stopostotni učinak te se usamljen nalazi na vrhu tablice s maksimalnim 21 bodom.

Tablica/SofaScore

NK Dilj u ovome kolu gostovao je kod NK Darde, a susret je završio podjelom bodova 2:2. Crjepare je u vodstvo doveo Marko Martinković, no Marko Oroz i Jose Wedly Nascimento Santos preokreću rezultat. Ipak, do kraja prvog dijela stvari je na početak vratio Marko Terzić, a to se ujedno bio i posljednji pogodak na utakmici.

NK Hašk Sokol nije uspio doći do bodova kod NK Borca. Bobočani su slavili rezultatom 2:0. Iz kaznenog udarca u 4. minuti poentirao je Vukašin Šljokić, a pobjedu je u nastavku potvrdio Tomislav Nađ.

Prvenstveni lider na domaćem je terenu ugostio NK Otok, a tri boda ostala su u Vardarcu. U čistoj, glatkoj i rutinskoj pobjedu od 3:0 dvostruki je strijelac bio Stjepan Šimičić, a u listu strijelaca još se upisao Mislav Bagarić.

U Jarmini stvari još uvijek ne idu na bolje. NK Borinci na „La Bombonjeri” ugostili su NK Radnički, a momčad iz Dalja slavila je s 3:0. Sredinom prvog dijela pogodio je Borna Cebić, a u nastavku je s dva pogotka pobjedu potvrdio iskusni Nebojša Popović.

Istim rezultatom NK Sloga je u Štitaru bio bolji od NK Šokadije iz Babine Grede. Svi golovi postignuti su do 43. minute, a strijelci su bili Sven Dabić, Antun Pejić i Ivan Stepić.

Čvrstu i pravu prvenstvenu utakmicu u Bošnjacima su odigrali NK Zrinski i NK Jedinstvo. Pogodak odluke postignut je u 43. minuti kada je precizan bio Filip Bićan, tako da su bodovi otišli u Donji Miholjac.

Do važnih bodova stigao je NK Radnički, koji je u Županji s 2:1 bolji bio od NK Slavonije iz Soljana. Ilija Matić doveo je Županjce u vodstvo, poravnao je Toni Salatović, a za pobjedu je pogodio Marko Pejaković u 88. minuti.

Zanimljivo je bilo u Satnici Đakovačkoj, gdje je NK Mladost s 3:2 bio bolji od NK Tomislava iz Livane, dok je HNK Radnički iz Meca s 2:0 premostio gostovanje kod ŠNK Višnjevca.

U sljedećem kolu Vardarac će pokušati doći do nove pobjede protiv Hašk Sokola u Starim Jankovcima, a Dilj će ugostiti Radnički iz Županje.