19 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Važne pobjede Dilja, Hašk Sokola i Otoka

U subotu su odigrane četiri utakmice MŽNL Osijek-Vinkovci od ukupno devet, a iznimno raspoloženi bili su vinkovački predstavnici Dilj, HAŠK-Sokol i Otok.

Momčad Vedrana Rožića došla je do velike pobjede na dalekom gostovanju u Donjem Miholjcu. Netom prije sučevog zvižduka za kraj prvog poluvremena, Marko Martinković doveo je goste u vodstvo u 44. minuti, a za konačnih 0:2 zaslužan je Renato Krajčir pogotkom u 78. minuti. „Mogu samo čestitati svojoj ekipi na pristupu, želji i borbi koju su pokazali od prve do zadnje minute. Ginuli su za svaku loptu što nas je nagradilo s dva pogotka, odigrali smo pametno i držali se svega što smo se dogovorili”, izjavio je nakon utakmice trener Dilja Vedran Rožić.

Jankovčani su bili bolji od tada drugoplasirane Darde i uzeli vrlo važna tri boda u borbi za ostanak. Gosti nakon samo 6 minuta igre dolaze u vodstvo, no HAŠK-Sokol vrlo brzo preokreće sve u svoju korist golovima Josipa Mitrovića. U drugom poluvremenu domaćin je podebljao prednost, a za domaće su pogađali Leon Konig i Luka Kujadin.

Slavljem nad Radničkim iz Županje Otok je isto pokazao da se još uvijek neće predati kako bi osigurao ostanak u petom rangu hrvatskog nogometa. Za Otočane su u 20. kolu pogađali Juraj Kerić i Emanuel Vidović što je bilo dovoljno za vrijedna 3 boda.

Posljednji vinkovački predstavnik u ovoj ligi Borinci poraženi su minimalnim rezultatom od gostiju iz Bobote, a pogodak odluke pao je rano, u 9. minuti utakmice.

Zanimljivu utakmicu u nedjelju odigrali su Višnjevac i trenutno prvoplasirana momčad Vardarca. Ogled u Osijeku završen je bez pogotka podjelom bodova čime se prednost Vardarca u odnosu na ostatak konkurencije malo smanjila.

Nakon velike pobjede u Donjem Miholjcu, Dilj drži visoko treće mjesto kojeg može učvrstiti u domaćem ogledu 21. kola protiv Slavonije iz Soljana. Zanimljivo će biti i u Županji kod Radničkog gdje gostuje susjed na ljestvici HAŠK-Sokol i onaj tko pobjedi u tom susretu imat će bolju poziciju za nastavak „utrke”. Borinci nemaju šta izgubiti, idu rasterećeni na noge prvoplasiranom Vardarcu, a Otok gostuje u Bošnjacima kod Zrinskog gdje će probati nastaviti skupljati „za život” potrebne bodove.