20 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Vinkovčani srušili Slatinu i približili se vrhu

MNK Vinkovci – Učilište Studium sinoć je u dvorani na Lapovcima odigrao susret petog kola 2. HMNL – Istok. Utakmica je imala epitet derbija, a Vinkovčani su slavili rezultatom 9:6.

Prvi dio utakmice donio je vrlo napetu borbu, a prvi pogodak postigao je Morovičanin već u 2. minuti utakmice. Izjednačio je Bogati tek 60-ak sekundi poslije, ali vrlo brzo novu prednost plavima donosi Križanović. Stvari je na početak vratio Stjepić, ali Vinkovčani preko Antunovića i Morovičanina odlaze na dva pogotka prednosti. Međutim, pred kraj prvog poluvremena gosti ponovno izjednačuju. Najprije se u strijelce upisao Šantić, a prednost su Slatičani u potpunosti anulirali autogolom Antunovića.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak visokog tempa i dobrog futsala, a Japundžić s dva pogotka u 23. minuti donosi bitnu prednost domaćem sastavu. Rukaivna je uspio smanjiti na 6:5, ali za sigurnih +3 poslije su pogodili Morovičanin i Japundžić. Tunić je šestim gostujućim zgoditkom kratko vratio nervozu, koju je u 39. minuti u potpunosti maknuo Antunović.

Vinkovački klub tako se primaknuo vodećima na tablici, trenutno ima sedam bodova, a u idućem kolu ponovno će biti domaćin, ovoga puta MNK Jakšić.