12 C
Subota, 5. listopada 2024.

Vukovarci Cibaliji za kraj sezone u Vinkovcima zabili pet golova

U posljednjem 33. kolu SuperSport Prve nogometne lige snage su u Vinkovcima odmjerili Cibalia i Vukovar 1991. Pobjeda je pripala gostima koji su slavili s uvjerljivih 1:5.

Nebeskoplavi su bolje otvorili utakmicu, a u vrlo izglednoj situaciji za postizanje pogotka našao se Filip Lišnić u 8. minuti, ali njegov pokušaj u situaciji 1 na 1 odlično je obranio vratar Ivan Mandić. Do prvog od svojih pet golova na susretu Vukovar je stigao u 13. minuti, a strijelac je bio mladi Noel Đurković.

U nastavku susreta Vukovarci su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Već u 52. minuti rezultat je 0:2, a pogodak je postigao Dario Rugašević, bivši igrač Cibalije. Do trećeg gola gosti su stigli u 65. minuti, a asistenciju Đurkovića u pogodak je pretvorio Robin Gonzalez. Do 0:4 gosti su stigli u 73. minuti kada se drugi puta u listu strijelaca upisao Đurković. Cibalia je blizu gola bila u 78. minuti, no Martin Vrdoljak iz slobodnog udarca uzdrmao je gredu. Umjesto počasnog gola Cibalije, Vukovar zabija još jedan i peti, a opet je precizan bio sjajni Đurković. Ipak, nebeskoplavi su stigli do zadnjeg ovosezonskog pogotka, a autor istoga bio je Filip Jazvić.

Cibalia je tako sezonu završila na osmom mjestu, a momčad trenera Siniše Sesara osvojila je 37 bodova u 33 odigrana susreta. S druge strane, Vukovar 1991 na visokom je trećem mjestu, a sezonu je završio s 58 bodova.