-0 C
Vinkovci
Petak, 27. siječnja 2023.

Za Vinkovački plivački klub 34 odličja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Više od autora

- vl promo-

Josipa Haluška
Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Sisku je proteklog vikenda održano Regionalno PH u plivanju za mlađe juniore, juniore, mlađe seniore i seniore.

Na natjecanju je nastupio i Vinkovački plivački klub za koji su plivali juniorka Mia Babić i mlađe juniorke Pia Tolušić, Lara Barić, Korina Čačić, Dora Vrselja, senior Pavao Borković, junior Domagoj Šego, mlađi juniori Boris Ostović, Filip Puce, Jurica Dragun, Marko Polešćuk, Gabriel Petričević, Luka Grgljanić, Luka Habuda i Filip Japundžić. Ostvarili su iznimne rezultate osvojivši 34 odličja i 10 državnih normi, a svi redom poboljšali su osobne rezultate.

Jurica se izdvojio kao mlađi junior koji je pomeo konkurenciju u našoj regiji na 50, 100 i 200 prsno, a u sveukupnom poretku RH zauzima 4. mjesto. Osim individualnih disciplina plivale su se i štafetne te je VPK jedini imao dvije muške mlađe juniorske ekipe, seniorsku ekipu i žensku mlađe juniorsku.

Trener Josip Gajčević ističe kako je ovo natjecanje bilo posljednje pred najvažnije, državno u Rijeci 20.-23.prosinca, gdje će klub predstavljati Domagoj Šego, Marko Polešćuk, Boris Ostović, Fran Budimir i Jurica Dragun. Ukupno su isplivane 24 norme za nastup na prestižnom državnom natjecanju.

“U tijeku su završne natjecateljske pripremne faze, a petorka je umorna od sustavnih i napornih treninga pa očekujemo još bolje rezultate u fazi održavanja i odmora. Čestitke svima! Budi velik, budi jak, budi VPK!”, kažu u klubu.

Rezultati:

Jurica Dragun
1. mjesto 50 prsno u mlađim juniorima, juniorima, mlađim seniorima, seniorima i A seniorka norma, 1. mjesto 100 prsno u mlađim juniorima, juniorima, mlađim seniorima, seniorima i A  seniorska norma, 1. mjesto 200 prsno u mlađim juniorima, juniorima, mlađim seniorima, seniorima i A  seniorska norma, 2. mjesto 100 mješovito u mlađim .juniorima i 3. mjesto u juniorima, mlađim seniorima, seniorima i A ml. juniorska norma, 8. mjesto 400 slobodno

Marko Polešćuk
1. mjesto 50 slobodno i A mlađe juniorska norma, 2. mjesto 50 leđno, 3. mjesto 100 leđno
4. mjesto 100 leptir, 4. mjesto 100 slobodno i B mlađe juniorska norma, 6. mjesto 200 mješovito

Domagoj Šego
2. mjesto u juniorima, mlađim seniprima, seniorima i A seniorska norma na 50 prsno, 4. mjesto 50 leđno
4. mjesto 100 prsno, 5. mjesto 200 leptir, 8. mjesto 100 slobodno

Boris Ostović
3. mjesto 1500 slobodno, 4. mjesto 400 slobodno u mlađim juniorima i B ml. juniorska norma, 5. mjesto 100 slobodno, 5. mjesto 100 leptir, 6. mjesto 50 slobodno i B mlađe juniorska norma, 7. mjesto 200 prsno

Gabriel Petričević
4. mjesto 1500 slobodno, 5. mjesto 50 slobodno, 6. mjesto 50 leđno, 7. mjesto 50 prsno, 8. mjesto 50 leptir, 8. mjesto 200 slobodno

Luka Grgljanić
8. mjesto 50 prsno, 8.mjesto 100 prsno, 9. mjesto 200 prsno, 13. mjesto 50 slobodno, 14. mjesto 100 slobodno, 15. mjesto 400 slobodno

Filip Japundžić
4. mjesto 400 mješovito, 7. mjesto 50 leđno, 10. mjesto 200 prsno 10. mjesto 100 prsno, 10. mjesto 200 mješovito, 15. mjesto 50 slobodno,

Luka Habuda
8. mjesto 50 leđno, 9. mjesto 200 slobodno, 11. mjesto 100 leđno, 14. mjesto 50 slobodno, 15. mjesto 100 slobodno

Filip Puce
4. mjesto 50 leđno, 6. mjesto 50 leptir, 7. mjesto 100 leđno, 8. mjesto 100 leptir, 8. mjesto 50 slobodno, 11. mjesto 100 slobodno

Korina Čačić
9. mjesto 50 leđno, 10. mjesto 50 prsno, 10. mjesto 50 leptir, 12. mjesto 50 slobodno, 18. mjesto 100 slobodno

Lara Barić
7. mjesto 200 prsno, 9. mjesto 50 prsno, 11. mjesto 100 prsno, 11. mjesto 50 leđno

Pia Tolušić
6. mjesto 400 mješovito, 9. mjesto 800 slobodno, 15. mjesto 400 slobodno, 16. mjesto 200 slobodno 18. mjesto 50 slobodno, 21. mjesto 100 slobodno

Dora Vrselja
6. mjesto 200 leđno, 7. mjesto 400 mješovito, 8. mjesto 200 prsno, 12. mjesto 50 leptir, 20. mjesto 100 mješovito, 20. mjesto 50 slobodno

Mia Babić
13. mjesto 50 leptir, 13. mjesto 50 slobodno, 14. mjesto 200 slobodno, 16. mjesto 100 slobodno

Mlađe juniorske muške štafete:

1. mjesto šafeta 4×100 slobodno u sastavu: Boris Ostović, Jurica Dragun, Gabriel Petričević i Marko Polečćuk te ujedno 2. mjesto u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji

1. mjesto šafeta 4×50 mješovito u sastavu: Boris Ostović, Jurica Dragun, Marko Polešćuk i Gabriel Petričević te ujedno 3. mjesto u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

1. mjesto šafeta 4×50 slobodno u sastavu: Boris Ostović, Marko Polešćuk, Jurica Dragun i Gabriel Petričević te ujedno 3. mjesto u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji

3. mjesto šafeta 4×200 slobodno u sastavu: Jurica Dragun, Luka Habuda, Gabriel Petričević i Boris Ostović

3. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Filip Puce, Luka Habuda, Filip Japundžić i Luka Grgljanić

6. mjesto štafeta 4×50 slobodno seniori u sastavu: Filip Puce, Domagoj Šego, Luka Grgljanić i Pavao Borković

6. mjesto štafeta 4×50 mješovito seniori u sastavu: Domagoj Šego, Luka Grgljanić, Filip Puce i Pavao Borković

Mlađe juniorske ženske štafete:

5. mjesto šafeta 4×100 mješovito u sastavu: Dora Vrselja, Pia Tolušić, Lara Barić i Korina Čačić

5. mjesto šafeta 4×50 mješovito u sastavu: Dora Vrselja, Pia Tolušić, Lara Barić i Korina Čačić

5. mjesto šafeta 4×50 slobodno u sastavu: Dora Vrselja, Pia Tolušić, Lara Barić i Korina Čačić

Povezani članci

- vl promo-

Posljednje objavljeno