19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Zaslužena pobjeda Cibalije nad Belišćem

Danas su u Vinkovcima prijateljsku utakmicu odigrali dva trećeligaša “istoka” HNK Cibalia i NK Belišće. Nakon vrlo dobre i borbene igre obje momčadi Cibalia je ipak bila bolja te je zasluženo pobijedila rezultatom 2:1. Povela je Cibalia u 45. minuti pogotkom Dogana. U nastavku je na 2:0 za vinkovačku momčad povisio Kiš u 80. minuti, a poraz Belišća ublažio je Damjanović u 85. minuti utakmice. Poslije utakmice trener Cibalije Petar Tomić rekao je da je jako zadovoljan igrom svoje momčadi, te da će početka prvenstva ona biti još bolja.

Jesenska prvenstvena sezona u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi “istok” počinje 25., odnosno 26. kolovoza. Vukovarsko-srijemska županija ima tri kluba i to starosjedioce HNK Vukovar 1991. i NK Bedem Ivankovo, te bivšeg prvoligaša HNK Cibalia Vinkovci. Na početku prvenstva Cibalia će u Vinkovcima ugostiti NK Zrinski iz Jurjevca. U 2. kolu gostuje u Ždralovima kod NK Mladost, a u 3. kolu u Vinkovcima Cibalia dočekuje HNK Vukovar 1991.