Petak, 26. travnja 2024.

Matko Čolaković prvak Hrvatske

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U organizaciji ŠSK „Čakovec“ dana 27. i 28.travnja2019. održano je Prvenstvo Hrvatske u gađanju 10m serijska zračna puška u juniorskim i seniorskim kategorijama. Na natjecanju je nastupilo 121 strijelac sa 29 ekipa.

Prvi dan juniorskog natjecanja Matko Čolaković iz Streljačkog društva “Vinkovci” je sa 365 krugova imao najbolji rezultat kvalifikacija, a u finalu je zadržao mirnoću gađanja i sa 460,4 kruga osvojio 1. mjesto ispred Moguš Grgura iz Zaboka sa 450,9 krugova i Svilić Leona iz Karlovca sa 450,2 kruga. Martin Jozić zauzeo je 11. mjesto. Kod juniorki prvakinja Hrvatske je Iva Kukuruzović SK „DVD Opatija“. Ekipni prvaci su juniori iz SK “Križevci”, a prvakinje juniorke su iz SK „DVD Opatija“.

Drugi dan natjecanja u seniorskoj konkurenciji Matko je zauzeo 8. mjesto sa 361 krugom, a Martin je zauzeo 10. mjesto sa 360 krugova. Seniorski prvak Hrvatske je Filip Brinski iz Duge Rese sa 372 kruga, a seniorska prvakinja Hrvatske je Nikolina Knežić iz HVIDR-e Sisak sa 375 krugova. Ekipni seniorski prvaci su iz SK „Marija Bistrica“, a prvakinje seniorke su iz SD „Končanica“.