Ponedjeljak, 18. ožujka 2024.

„Sport 4 life“ klub nastupio na vukovarskom polumaratonu

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Jučer, 1. lipnja, održan je 1. Vukovar Half Marathon. Nastupilo je oko 900 natjecatelja iz Hrvatske, Austrije, Nizozemske, Nepala, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije.

Za vinkovački klub “Sport 4 Life” u utrci na 21.1 km uspješno su nastupili Jakov Šikić (01:48:01) i Boris Križanac (01:50:07)

U kategoriji od 30 do 34 godine Jakov Šikić je zauzeo 18. mjesto dok je u ukupnom poretku utrku završio na 172. mjestu. U kategoriji od 45 do 49 godina Boris Križanac je zauzeo 23. mjesto, a u ukupnom poretku završio je na 180. mjestu.

Sport 4 Life klub izražava zadovoljstvo ostvarenim rezultatima u Vukovaru, a posebno uzme li se u obzir velik broj natjecatelja i da oba trkača teže 90 kg, što nije uobičajeno za utrke na duge staze i potrebno je podnositi puno veća tjelesna opterećenja tijekom utrke za razliku od lakših trkača.

Za ovaj dvojac to ne predstavlja problem, izazovi tek počinju, pripremaju se naredne godine istrčati maraton (42.2 km). Općenito se maraton smatra najtežom atletskom disciplinom, ali i jednom od najtežih sportskih disciplina uopće.