Bivši predsjednik Saveza školskih sportskih društava Vukovarsko srijemske županije i bivši ravnatelj vinkovačke Gimnazije, profesor Stipe Tomić, dobitnik je nagrade za životno djelo od Hrvatskog školskog sportskog saveza.
Hrvatski školski sportski savez već tradicionalno na kraju godine dodjeljuje nagrade najuspješnijim školskim sportskim društvima te pojedincima u protekloj školskoj godini. Nagradu je Tomić dobio za dugogodšnji stručni rad i djelovanje te izniman doprinos razvoju školskog sporta u Republici Hrvatskoj. Zlatna plaketa uručena mu je danas u Zagrebu.
Druga je ovo velika nagrada za Stipu Tomića kojega Vinkovčani najaviše pamte kao ravnatelja vinkovačke Gimnazije. Međutim, nemjerljiv doprinos dao je i u sportu, a sve je počelo kada je upisao Fakultet fizičke kulture u Zagrebu nakon čega se zaposlio kao profesor u vinkovačkoj gimnaziji. Za navedeni fakultet odlučio se zbog velike ljubavi prema sportu kojim se cijeli život aktivno bavio, najviše nogometom i odbojkom pa je to nekako za njega bio logičan odabir profesije.
Dio sebe utkao je i u Ženski odbojkaški klub „Vinkovci” kojega je osnovao i kroz cijelo njegovo postojanje djelovao na razne načine – kao trener, ali i kao svojevrsni sportski direktor za vrijeme načelničkog mandata koji mu nije ostavio puno vremena za druge aktivnosti. U klubu djeluje i danas. Zbog svih tih pothvata, uspjeha i područja djelovanja Stipi Tomiću dodijeljeno je više nagrada, kako onih od strane Županije i Grada, tako i nagrada Saveza.
„Dok sam bio ravnatelj težio sam da nas uvijek prati dobar glas gdje god se pojavili. Ja sam sportaš po prirodi i u meni je uvijek prisutan dobro poznati natjecateljski duh koji me uvijek tjerao da se još više trudim i radim. Naši su učenici ostvarivali izuzetno dobre rezultate na svim razinama natjecanja, a moje je bilo da im pružim najbolje moguće profesore koji će ih na tom putu pratiti”, izjavio je jednom prilikom za naš portal. Unatoč svim uspjesima koje je ostvario kao ravnatelj i profesor u Gimnaziji Matije Antuna Reljkovića, srce mu je, kaže, bilo najpunije kada bi se gimnazijalci s velikih natjecanja vraćali s prvim mjestima u rukama.