Policija u prvih šest mjeseci preuzela 16 ručnih bombi i 1,4 kilograma eksploziva

|

- Advertisement -

Od sredine do kraja srpnja 2022. godine policijski službenici protueksplozijske zaštite Policijske uprave vukovarsko-srijemske postupali su u jednoj dojavi o dragovoljnoj predaji te u pet dojava o pronalasku minsko-eksplozivnih sredstava.

Policijski službenici su sa šest lokacija na siguran način izuzeli ukupno jednu tromblonsku osvjetljavajuću minu, jednu minobacačku minu, tri ručne bombe, dvije puške, dva pištolja i ukupno 516 komada streljiva raznovrsnih kalibara. Preuzeli su pronađeno i predano oružje, streljivo i eksplozivna sredstva i pohranili u skladište Policijske uprave do uništenja.

Prema statističkim podacima Policijska uprava vukovarsko-srijemska je u prvih šest mjeseci 2022. godine preuzela, bilo dojavama o pronalascima ili dragovoljnim predajama minsko eksplozivnih sredstava, izuzela i sigurno pohranila ukupno:

  • 16 ručnih bombi
  • 39 minsko rasprskavajućih sredstava
  • 1,4 kg eksploziva
  • 2 puške
  • 2251 komad raznovrsnih streljiva i
  • 198 komada pirotehničkih sredstava

“Akcija „Manje oružja, manje tragedija“ još uvijek traje i pozivamo građane, koji još uvijek u svojim domovima čuvaju ili skrivaju oružje i eksplozivna sredstva, da ga bez straha od sankcija prijave i predaju policiji“, poručuju iz PU vukovarsko-srijemske.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.