Layer: Animafest Zagreb
Od rekordnog broja pristiglih filmova iz 85 zemalja svijeta, Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb ponosno predstavlja službenu selekciju odabranih filmova u kategorijama VELIKO NATJECANJE KRATKOMETRAŽNOG FILMANATJECANJE STUDENTSKOG FILMA i NATJECANJE HRVATSKOG FILMA:
VELIKO NATJECANJE KRATKOMETRAŽNOG FILMA
  • 4:3, Ross Hogg (Ross Hogg / United Kingdom / 2019)
  • AFFAIRS OF THE ART, Joanna Quinn (Beryl Productions International / National Film Board of Canada / United Kingdom, Canada / 2020)
  • ALTÖTTING, Andreas Hykade (Studio FILM BILDER GmbH, National Film Board of Canada, Ciclope Filmes / Germany, Canada, Portugal / 2020)
  • BETTY, Will Anderson (Will Anderson / United Kingdom / 2019)
  • BRIGHT LIGHTS, Charby Ibrahim (Marhaba Films Pty Ltd / Australia / 2019)
  • COSMONAUT, Kaspar Jancis (Eesti Joonisfilm / Estonia / 2019)
  • DRIVE, Pedro Casavecchia (Atlas V / Argentina, France / 2019)
  • EL INTRONAUTA, Jose Arboleda (Natalia Polo López / Colombia / 2019)
  • FREEZE FRAME, Soetkin Verstegen (Akademie Schloss Solitude / Belgium, Germany / 2019)
  • FRIENDS, Florian Grolig (smpl, Germany, 2019)
  • GENIUS LOCI, Adrien Mérigeau (Kazak Productions, France, 2019)
  • HOW TO DISAPPEAR, Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf (Total Refusal, Austria, 2020)
  • IRON ME, Ivan Rabbiosi (Metronomic, France, 2019)
  • JUST A GUY, Shoko Hara (Studio Seufz / Germany / 2020)
  • LAST SUPPER, Piotr Dumała (Fumi Studio / Poland / 2019)
  • LEAKING LIFE, Shunsaku Hayashi (Shunsaku Hayashi Film / Japan / 2019)
  • MEKAKURE, Akifumi Nonaka (NOA, Japan, 2019)
  • MURDER IN THE CATHEDRAL, Matija Pisačić, Tvrtko Rašpolić (Kinematograf / Croatia, Serbia / 2020)
  • MY EXERCISE, Atsushi Wada (New Deer / Japan / 2020)
  • NOX INSOMNIA, Guy Charnaux (Brazil / 2019)
  • OLD HAG, Nicolas Bianco-Levrin (La Luna Production / France / 2019)
  • OPERA, Erick Oh (Beasts And Natives Alike / South Korea, United States / 2019)
  • PORTRAIT OF SUZANNE, Izabela Plucinska (Fundacja Las Sztuki, Films de Force Majeure, Claytraces / Poland, France, Germany / 2019)
  • REVOLYKUS,Victor Orozco Ramirez (Victor Orozco Ramirez / Germany, Mexico / 2020)
  • SAN, Jin WOO (Jin WOO / South Korea / 2019)
  • SOUVENIR SOUVENIR, Bastien Dubois, (BLAST Production / France / 2020)
  • STREETS OF FURY, Aidan McAteer (Ireland / 2019)
  • SUGGESTION OF LEAST RESISTANCE, Michelle & Uri Kranot (TinDrum / Austria, Denmark / 2019)
  • SYMBIOSIS, Nadja Andrasev (Miyu Productions, SALTO Films / France, Hungary / 2019)
  • TADPOLE, Jean-Claude Rozec (A Perte De Vue / France / 2019)
  • THE ARK, Natko Stipaničev (Kreativni sindikat / Croatia / 2020)
  • THE CLOSING DOOR, Lucija Mrzljak (Lucija Mrzljak / Estonia, Croatia / 2019)
  • THE PHYSICS OF SORROW, Theodore Ushev (National Film Board of Canada / Canada / 2019)
  • THE SIX, Xi Chen, Xu An (Congrong Film / China / 2019)
  • TIE, Alexandra Ramires (Bando à Parte, Providences / Portugal, France / 2020)
  • TIES, Dina Velikovskaya (smpl / Germany, Russia / 2019)
  • TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLVES, Chintis Lundgren (Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio / Adriatic Animation / Miyu Productions / Estonia, Croatia, France / 2019)
  • VIOLENT EQUATION, Antonis Doussias (Antonis Doussias / Greece / 2019)
  • WASHING MACHINE, Alexandra Májová (Alexandra Májová / Czech Republic / 2020)
  • WHY SLUGS HAVE NO LEGS, Aline Höchli (Cinéma Copain / Switzerland / 2019)
  • WOOD CHILD AND HIDDEN FOREST MOTHER, Stephen Irwin (small time inc. / United Kingdom / 2020)
NATJECANJE STUDENTSKOG FILMA
  • A LOST ONE, Marie Clerc (Ecole Emile Cohl / France / 2020)
  • AHEAD, Ala Nunu Leszyńska (Royal College of Art / COLA – Colectivo Audiovisual / United Kingdom, Portugal / 2019)
  • AIRHEAD!, Gaspar Chabaud (ENSAV La Cambre / Belgium / 2019)
  • AT THE OTHER END OF THE TABLE, Lise Rémon (ENSAD / France / 2019)
  • BLIESCHOW, Christoph Sarow (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH, Animationsinstitut / Germany / 2019)
  • BYE LITTLE BLOCK!, Éva Darabos (MOME Budapest / Hungary / 2020)
  • CAGE MATCH, Bryan Lee (University of Southern California / United States / 2019)
  • CIRCLES OF CARE, Ana Carolina Estarita Guerrero (University of Southern California / United States / 2019)
  • COCKPERA, Kata Gugić (Academy of Fine Arts Zagreb, Zagreb Film / Croatia / 2020)
  • COUNT TURNIP, Elenor Kopka (Academy of Media Arts Cologne / Germany / 2020)
  • DAUGHTER, Daria Kashcheeva (FAMU Prague / Czech Republic / 2019)
  • DUTCHGARIA, Capucine Muller (KASK / School of Arts Ghent / Belgium / 2019)
  • GORILLA IN THE WASHING MACHINE, Huei Jen Hung (Estonian Academy of Arts / Estonia / 2019)
  • HELFER, Anna Szöllősi (MOME Budapest / Hungary / 2020)
  • I’M NOT FEELING VERY WELL, Sunčana Brkulj (Academy of Fine Arts Zagreb / Zagreb Film / Croatia / 2019)
  • IN HER BOOTS, Kathrin Steinbacher (Royal College of Art / United Kingdom, Austria / 2019)
  • KANTENTANZ, Camille Geissler, Elisabeth Jakobi (Filmuniversität Babelsberg Konrad Wolf / Germany / 2019)
  • MARBLES, Natalia Spychala (National Film School in Łódź / Poland / 2019)
  • ME AND MY MAGNET AND MY DEAD FRIEND, Maoning Liu (School of Animation and Digital Arts, Communication University of China / China / 2019)
  • NAKED, Kirill Khachaturov (Moscow School Of New Cinema / Russia / 2019)
  • NANZOYA, Izumi Tanaka (Musashino Art University / Japan / 2019)
  • NIGHT SESSION, Petre Tomadze (TAFU, Mifasi Animation / Georgia / 2019)
  • O BLACK HOLE!, Renee Zhan (NFTS / United Kingdom / 2020)
  • ONE SLIMY STORY, Assile Blaibel (EMCA / France / 2019)
  • PEARL DIVER, Margrethe Danielsen (Volda University College / Norway / 2020)
  • PORTRAIT OF A WOMAN, Natalia Durszewicz (National Film School in Łódź / Poland / 2020)
  • PUPPY LOVE, I-Wen Chen (Taipei National University of the Arts / Taiwan / 2019)
  • S P A C E S, Nora Štrbová (Studio FAMU / Czech Republic / 2019)
  • SH_T HAPPENS, Michaela Mihályi, David Štumpf (BFILM, Studio FAMU, Bagan Films / Czech Republic / 2019)
  • STRAWBERRY CANDY, Nianze Li (Tokyo University of the Arts / Japan / 2020)
  • SURA, Hae-ji JEONG ( Korea National University of Arts / South Korea / 2020)
  • SURVIVAL HK, Louise Pau (California Institute Of The Arts / Hong Kong, United States / 2019)
  • THE BEAUTY, Pascal Schelbli (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH, Animationsinstitut / Germany / 2019)
  • THE LITTLE SOUL, Barbara Rupik (National Film School in Łódź / Poland / 2019)
  • THE SEA WITHIN THE ROOM, Fang-Yi HSUEH (National Taiwan University of Arts / Taiwan / 2019)
  • THE SHADOW OF THE SUN, Ido Hartmann (Bezalel Academy of Arts & Design / Izrael / 2019)
  • THE WELLSPRING AND THE TOWER, Melinda Kádár (MOME Budapest / Hungary / 2020)
  • THERE WERE FOUR OF US, Cassie Shao (University of Southern California / United States, China / 2019)
  • THERE’S NO “E” IN WISCONSIN, Lindsey DeMars (Rhode Island School of Design / United States / 2019)
  • UN DIABLE DANS LA POCHE, Antoine Bonnet, Mathilde Loubes (GOBELINS, l’école de l’image / France / 2019)
  • WHEN WE LEAVE, Mitchelle Tamariz (La Poudrière / France / 2019)
NATJECANJE HRVATSKOG FILMA
  • A ROLE / ULOGA, Darko Bakliža (Zagreb Film / Croatia / 2020)
  • ALL THOSE SENSATIONS IN MY BELLY / SVE TE SENZACIJE U MOM TRBUHU, Marko Dješka (Adriatic Animation / Croatia, Portugal / 2020)
  • ALLERGY PILLS, Daniel Damm (Damm it! / Croatia, Sweden / 2019)
  • CLEITHRO, Morana Bunić (Academy of Fine Arts Zagreb / Croatia / 2020)
  • COCKPERA, Kata Gugić (Adacemy of Fine Arts Zagreb, Zagreb Film / Croatia / 2020)
  • EVENTS MEANT TO BE FORGOTTEN / DOGAĐAJI KOJE TREBA ZABORAVITI, Marko Tadić (Kreativni sindikat, Zagreb Film / Croatia / 2020)
  • FLORIGAMI, Iva Ćirić (Adriatic Animation, Akademski filmski centar / Croatia, Serbia / 2019)
  • I’M NOT FEELING VERY WELL, Sunčana Brkulj (Academy of Fine Arts Zagreb, Zagreb Film / Croatia / 2019)
  • IRIS, Lucija Bužančić (Zagreb Film / Croatia / 2020)
  • MURDER IN THE CATHEDRAL / UMORSTVO U KATEDRALI, Matija Pisačić, Tvrtko Rašpolić (Kinematograf / Croatia, Serbia / 2020)
  • NATURAL SELECTION / PRIRODNI ODABIR, Aleta Rajič (Studio Neum / Bosnia and Herzegovina, Croatia / 2019)
  • PET PLANET, Ratimir Rakuljić (Triaxial / Croatia / 2019)
  • TAXIMETER AND MILD PSYCHOSIS / TAKSIMETAR I OSREDNJE PSIHOZE, Mihaela Erceg (Academy of Fine Arts Zagreb / Croatia / 2019)
  • THE ARK / ARKA, Natko Stipaničev (Kreativni sindikat / Croatia / 2020)
  • THE CLOSING DOOR, Lucija Mrzljak (Lucija Mrzljak / Estonia / 2019)
  • THE FINAL NAIL IN THE COFFIN / KAP KOJA JE PRELILA ČAŠU, Stella Hartman (Academy of Fine Arts Zagreb / Croatia / 2019)
  • THE ROOM, Hrvoje Wächter (GHP / Hrvatska / 2019)
  • TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLVES / TOOMAS ISPOD DOLINE DIVLJIH VUKOVA, Chintis Lundgren (Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio / Adriatic Animation / Miyu Productions / Estonia, Croatia, France / 2019)
  • UPON HIS IMAGE / NA SLIKU SVOJU, Jakov Piplica (Academy of Fine Arts Zagreb / Croatia / 2019)
U selekcijskim komisijama su, uz umjetničkog ravnatelja festivala Daniela Šuljića, sudjelovali Iva Kraljević i Božidar Trkulja pri odabiru filmova za Veliko natjecanje kratkometražnog filma, Katrin Novaković i Milivoj Popović birali su filmove u kategoriji Natjecanja studentskog filma.
Samo je u kategoriji Veliko natjecanje kratkometražnog filma prijavljeno više od 860 filmova, a odabrano njih 41. U Natjecanje studentskog filma između više od 900 prijavljenih u konkurenciju je odabran 41 film, a u Natjecanje hrvatskog filma uvršteno je 19 filmova.
Rezultate selekcije Velikog natjecanja dugometražnog filmaNatjecanja filmova za djecuNatjecanja VR animacije te Svjetske Panorame, kao i ostalih programskih cjelina objavit ćemo ubrzo.

30. izdanje Svjetskog festivala animiranog filma – Animafest Zagreb održat će se u Zagrebu od 8.-13. lipnja 2020.