Između više od 1800 pristiglih filmova iz 86 zemalja svijeta, Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb ponosno predstavlja službenu selekciju filmova u kategorijama “veliko natjecanje kratkometražnog filma, natjecanje studentskog filma i natjecanje hrvatskog filma.


Natjecanje kratkometražnog filma
  • A DOUBLE LIFE, Studio Job, Joris & Marieke (Nizozemska / 2018)
  • ACID RAIN, Tomek Popakul (Poljska / 2019)
  • ALEXIS INSIDE, Brandon Blommaert (Kanada / 2018)
  • AM I A WOLF?, Amir Houshang Moein (Iran / 2018)
  • AT FIRST SIGHT, Sjaak Rood (Nizozemska / 2018)
  • CHIMERA, Caleb Wood (Sjedinjene Države / 2018)
  • CONCEPTION: CATIE + JEN, Moth Studio (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • DEATH OF THE FILMMAKER, Cornelius Koch (Njemačka / 2018)
  • DEEP IN THE LAKE – VANITIES, Zoltán Horváth (Švicarska, Belgija, Francuska / 2019)
  • DICKS, John Morena (Sjedinjene Države / 2018)
  • DONT KNOW WHAT, Thomas Renoldner (Austrija / 2018)
  • DOWN ESCALATION, Shunsaku Hayashi (Japan / 2018)
  • EGG, Martina Scarpelli (Francuska, Danska / 2018)
  • FACE VALUE, John Morena (Sjedinjene Države / 2018)
  • FIVE MINUTES TO SEA, Natalia Mirzoyan (Rusija / 2018)
  • FLOOD, Malte Stein (Njemačka / 2018)
  • FLOWING THROUGH WONDER, Joanna Lurie (Francuska / 2018)
  • FOX BOY, Do-yeon TAK (Južna Koreja / 2018)
  • GIMME!, John Morena (Sjedinjene Države / 2018)
  • GRANDS CANONS, Alain Biet (Francuska / 2018)
  • I’M GOING OUT FOR CIGARETTES, Osman Cerfon (Francuska / 2018)
  • IN THE FUTURE, Phil Mulloy (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2019)
  • INVISIBLE, Akihiko Yamashita (Japan / 2018)
  • JEDAN OD MNOGIH, Petra Zlonoga (Hrvatska / 2018)
  • KIDS, Michael Frei (Švicarska / 2019)
  • MARFA, Greg McLeod, Myles McLeod (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • MUEDRA, Cesar Diaz Melendez (Španjolska / 2019)
  • MY GENERATION, Ludovic Houplain (Francuska / 2018)
  • MY TRIP TO JAPAN, Dante Zaballa (Argentina, Njemačka / 2018)
  • NO OBJECTS, Moïa Jobin-Paré (Kanada / 2019)
  • PER ASPERA AD ASTRA, Franck Dion (Francuska / 2019)
  • PER TUTTA LA VITA, Roberto Catani (Francuska, Italija / 2018)
  • RÓMA BUKÁSA,, Balázs Turai (Mađaraska, Hrvatska / 2018)
  • ROUGHHOUSE, Jonathan Hodgson (Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska / 2018)
  • SELFIES, Claudius Gentinetta (Švicarska / 2018)
  • SI SO MI, Zhan ZHANG XU (Tajvan / 2018)
  • SLUG LIFE, Sophie Koko Gate (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • THE JUGGLER, Skirmanta Jakaité (Litva, Francuska / 2018)
  • THE OPPOSITES GAME, Lisa LaBracio, Anna Samo (Sjedinjene Države / 2019)
  • THE PROCESSION, Pascal Blanchet, Rodolphe Saint-Gelais (Kanada / 2019)
  • THE PROPOSAL, Gerlando Infuso (Belgija / 2018)
  • UDAHNUT ŽIVOT, Ivana Bošnjak, Thomas Johnson (Hrvatska / 2019)
  • UNCLE THOMAS, ACCOUNTING FOR THE DAYS, Regina Pessoa (Portugal, Kanada, Francuska / 2019)
  • UNDER THE RIB CAGE, Bruno Tondeur (Belgija, Francuska / 2019)
  • WHERE’S THE BUTTER, BETTY?, Will Anderson (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2019)
  • WINDSHRIEKE, Frédéric Doazan (Francuska / 2019)

Natjecanje studentskog filma
  • ABEO, Brenda López Zepeda (Concordia University / Kanada / 2018)
  • AFTER, Matouš Valchář (University of West Bohemia, Češka Republika, 2018)
  • ALEF B’TAMUZ, Yael Reisfeld (Bezalel Academy of Arts & Design / Izrael / 2018)
  • ALMOST THERE, Nelly Michenaud (National Film and Television School / Ujedinjeno Kraljevstvo / 2019)
  • AN EYE FOR AN EYE, Julia Ploch (Jan Matejko Academy of Fine Arts / Poljska / 2018)
  • APPLESAUCE, Alexander Gratzer (University of Applied Arts Vienna / Austrija / 2019)
  • BOOZY WOOZY WONDERLAND, Shiika Okada (Tokyo University of the Arts / Japan / 2019)
  • CATPLANETS, Yi Luo (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH / Njemačka / 2018)
  • CLEANING IN PROGRESS, Grant Holden (Edinburgh College of Art / Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • CONCRETE, Pirmin Bieri, Aira Joana, Nicolas Roth, Luca Struchen (Luzern / Švicarska / 2018)
  • CUTICLE, Marie Houssin (École Émile Cohl / Francuska / 2018)
  • DESIRE LINE, Ruini Shi (Royal College of Art / Sjedinjene Države / 2018)
  • ENTROPIA, Flóra Anna Buda (Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest / Mađarska / 2018)
  • EVOL, Kayu Leung (MoPA / Francuska / 2018)
  • FORGLEMMEGEI, Katarina Lundquist (The Animation Workshop / Danska / 2019)
  • FUN TO COOK “WORLD’S BEST FOOD”, Dongjun Kim (School of Visual Arts / Sjedinjene Države / 2018)
  • GRAND BASSIN, Héloïse Courtois, Victori Jalabert, Chloé Plat, Adèle Raigneau (Ecole des nouvelles images / Francuska / 2018)
  • HAPPY ENDING, EunJu Ara Choi (Royal College of Art / Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • HORS DE L’EAU, Simon Duong Van Huyen, Joël Durand, Valentin Lucas, Thibault Leclercq, Andrei Sitari (Gobelins, l’école de l’image / Francuska / 2018)
  • HORS PISTE, Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert, Oscar Malet (Ecole des nouvelles images / Francuska / 2018)
  • I HAVE PROBLEMS, Zsuzsanna Debreczeni (Budapest Metropolitan University / Mađarska / 2018)
  • IAM TWISQ, Red Wong, Ray Mok (Hong Kong City University / Hong Kong / 2018)
  • INSEYED, Jess Hudak (School of Visual Art / Sjedinjene Države / 2018)
  • IT’S WET!, Alexis Godard, Nan Huang (EMCA (Ecole des Métiers du Cinéma d’Animation) / Francuska / 2018)
  • IZVAN SEBE, Stella Hartman (Akademija likovnih umjetnosti, Sveučilište u Zagrebu / Hrvatska / 2019)
  • LAS DEL DIENTE, Ana Perez Lopez (California Institute of the Arts / Španjolska, Sjedinjene Države / 2018)
  • LOVE AT THE CROSSROADS, Hee-seung CHOI (Korea National University of Arts / Južna Koreja / 2019)
  • LUST OF HUNT, Monta Andzejevska (Art Academy of Latvia / Latvija / 2018)
  • MY STRANGE ELDER BROTHER, Julia Orlik (National Film School in Łódź / Poljska / 2018)
  • ONE PERSON, Mahboobeh Kalaee (Tehran Art University / Iran / 2018)
  • PANTIN, Timothée Crabbé (LUCA School of Arts / Belgija / 2018)
  • SAD VIKING, Jennifer Alice Wright (The Animation Workshop / Danska / 2018)
  • SATURN U LAVU, Anna Šagadin (Akademija likovnih umjetnosti, Sveučilište u Zagrebu / Hrvatska / 2018)
  • SHALVA (TRANQUILITY), Danna Grace Windsor (California Institute of the Arts / Sjedinjene Države / 2018)
  • SOUNDS GOOD, Sander Joon (Estonian Academy of Arts / Estonia, Danska / 2019)
  • SPELL OF THE WEST, Sam Lane (California Institute of the Arts, Sjedinjene Države, 2018)
  • STUCK IN THE MIDDLE, Julien Adoum, Etienne Bonafini, Denis Fleurion, Romain Marchetti, Cécile Minaud, Léo Nezot (Supinfocom Rubika / Francuska / 2018)
  • TAMED, Ekaterina Mikheeva (HSE ART AND DESIGN SCHOOL / Rusija / 2018)
  • TECHNO, Atanas Filipov (NATFA ‘Krastio Sarafov’ / Bugarska / 2018)
  • THE DEATH VENDOR, Jinkyu Jeon (Tokyo University of the Arts / Japan / 2019)
  • THE EEL, Silvia Bassoli, Giacomo D’Ancona, Maria Virginia Moratti (Centro Sperimentale di Cinematografia Piemonte / Italija / 2018)
  • THE LIZARD, Ariane Teillet (EMCA, Ecole des Métiers du Cinéma d’Animation / Francuska / 2018)
  • THE OSTRICH POLITIC, Mohamad Houhou (Gobelins, l’école de l’image / Francuska / 2018)
  • THE WAVE, Sae Yun JUNG (Academy of Media Arts Cologne / Njemačka / 2018)
  • WHISPERING ONION, Akari Hiraoka (Arts University Bournemouth / Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018)
  • WILD LOVE, Paul Autric, Quentin Camus, Léa Georges, Maryka Laudet, Zoé Sottiaux, Corentin Yvergniaux (Ecole des nouvelles images / Francuska / 2018)
  • WONG, BITTER GOURD, WENG CHON WONG (Shih Chien University / Tajvan / 2019

Natjecanje hrvatskog filma
  • ABOP – RIGHT NOW, Katrin Novaković (Hrvatska / 2018)
  • BRILJANTSUSE DEMONSTRATSIOON NELJAS VAATUSES, Lucija Mrzljak, Morten Tšinakov (Estonija, Hrvatska / 2018)
  • EUTANAZIJA, Joško Marušić (Hrvatska / 2018)
  • I’M NOT THERE, Mirta Filipović (Hrvatska / 2018)
  • IZVAN SEBE, Stella Hartman (Hrvatska / 2019)
  • JEDAN OD MNOGIH, Petra Zlonoga (Hrvatska / 2018)
  • M, Karla Skok (Hrvatska / 2019)
  • MAČKA JE UVIJEK ŽENSKA, Martina Meštrović, Tanja Vujasinović (Hrvatska, 2019)
  • NE ĆU, Jasna Čagalj (Hrvatska / 2019)
  • ODRASTI U MALO DRVO, Noemi Ribić (Hrvatska / 2019)
  • OSMIJEH, Matea Kovač (Hrvatska / 2019)
  • PROŠLO JE S KIŠOM, Siniša Ercegovac (Hrvatska / 2018)
  • RÓMA BUKÁSA, Balázs Turai (Mađarska, Hrvatska / 2018)
  • SATURN U LAVU, Anna Šagadin (Hrvatska / 2018)
  • SCREAM, Petra Balekić (Hrvatska, Francuska / 2018)
  • TOOFA I POOFA, Denis Alenti (Hrvatska / 2018)
  • TUGA JE ZNAM, Sandro Toth (Hrvatska / 2018)
  • UDAHNUT ŽIVOT, Ivana Bošnjak, Thomas Johnson (Hrvatska, 2019)
  • UMJETNIK IZ TAMNICE, Davor Međurečan (Hrvatska / 2018)
  • ZAGUBLJENA SJEĆANJA, Ivana Radić (Hrvatska / 2019)