19 C
Petak, 26. travnja 2024.

Bedem pobjednik Kupa Nogometnog središta Vinkovci

U finalnom dvoboju Kupa Nogometnog središta Vinkovci sastali su se trećeligaš Bedem i vinkovački Dilj. U tvrdoj i čvrstoj utakmici i ne baš atraktivnoj za gledatelje bolje se snašao domaćin i pobijedio 5:1.

U prvih pola sata najveća bitka odvijala se na sredini terena i nije bilo većih izgleda za postizanje pogotka. U zadnjih 15 minuta prvog poluvremena dogodilo se dosta toga. Prvo u 30. minuti sumnjiva situacija u šesnaestercu gostiju nakon koje igrač Bedema pada i sudac pokazuje na bijelu točku te Goran Borko sigurnim udarcem dovodi domaćina u vodstvo. Dvije minute poslije ponovno jedanaesterac, no ovaj put na suprotnoj strani i iskusni Ivo Bošnjak izjednačava rezultat na 1:1. Svega nekoliko trenutaka nakon izjednačenja, Bedem ponovno dolazi u vodstvo kada Lovro Kozić bježi obrani Dilja i zaobilazi Kelavu i zabija na prazan gol za 2:1. U 44. minuti utakmice Cerančević zarađuje dva žuta kartona u kratkom vremenu i Dilj ostaje s igračem manje. U nastavku susreta kapetan domaćin Valindžić nakon ubačaja iz kornera atraktivnim udarcem povećava vodstvo Bedema na 3:1. Do kraja susreta Dilj nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu i utakmica je postala jednosmjerna ulica u kojoj je Bedem postigao još dva pogotka, a strijelci su bili Ivan Gazić za 4:1 i Lovro Kozić za 5:1. “Utakmica, sama po sebi, očekivano teška, protivnik jako dobar, znali smo da nas čeka moćni protivnik. Dosta smo se dugo pripremali za ovu utakmicu, ali ovaj gusti raspored odigravanja utakmica, kako za nas tako i za gosta, skupo nas je koštao. Danas smo igrali bez pet standardnih igrača, a ozlijedila su nam se još dva igrača”, izjavio je trener Bedema Raić-Sudar.