Četvrtak, 19. rujna 2024.

Cibalia 1:0 Solin

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Cibalia je u 10. kolu 2. HNL dočekala posljednjeplasiranu ekipu lige, momčad Solina, i pobijedila 1:0. Nogometaši Petra Tomića nisu pokazali uvjerljivu igru, ali su ostvarili važnu pobjedu i priključili se sredini tablice.

Cibalia je od početka utakmice preuzela inicijativu i zagospodarila terenom, ali pritom nisu stvorili nijednu izglednu priliku za postizanje pogotka. Gosti su se organizirano branili te iz opasnih protunapada pokazali da su u Vinkovce došli po pozitivan rezultat. Najbolju prigodu u prvom poluvremenu imali su gosti kad su iz kontre došli do šesnaesterca Cibalije i udarcem sa šesnaest metara pogodili vratnicu. Cibalia, osim udaraca izvana Diyokea i Miljanića, nije ozbiljno zaprijetila u prvom poluvremenu gostujućem čuvaru mreže koji je sigurno ukrotio već spomenute udarce. Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo te se najveća borba odvijala na sredini terena. U 75. minuti susreta igrač gostiju nespretno igra rukom u svom šesnaestercu i glavni sudac susreta pokazuje na 11 metara. Loptu je uzeo, a tko drugi nego, Gerald Chibueze Diyoke i pospremio je sigurnim udarcem u mrežu i zabio svoj peti prvenstveni pogodak. Do kraja susreta bila je još jedna sumnjiva situacija u gostujućem šesnaestercu kada nakon očiglednog kontakta pada kapetan domaćih Baraban, ali sudac Andrej Burilo odmahuje rukom i pušta da se igra nastavlja. Gosti iz Solina su u završnici susreta pokušali doći do izjednačujućeg pogotka, ali su se nogometaši Cibalije uspjeli obraniti ostvarivši pritom drugu uzastopnu pobjedu.

“Čestitke mojim momcima na tri boda te isto tako čestitke ekipi Solina na organiziranoj igri iz kojeg su čekali svoje prilike iz kontre. Jednostavno nismo bili pravi, bilo je teško probiti gostujući bedem ispred gola. Opravdana uloga favorita nam je donijela pritisak i nismo odreagirali dobro, ali smo na kraju, uz ne baš uvjerljivu igru, uspjeli doći do pobjede dok u prethodnim susretima kada smo igrali dobro nismo uhvatili ništa. To je nogomet i još jednom čestitam mojim momcima na tri boda, sad neka malo uživaju, zaslužili su”, izjavio je, poslije utakmice, trener Nebeskoplavih, Petar Tomić.