Četvrtak, 25. travnja 2024.

Cibalia-Istra 1:1

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

U jednoj od najvažnijih utakmica ove sezone, protiv direktnog konkurenta za ostanak, Cibalia u Vinkovcima nije uspjela doći do toliko željena tri boda. Utakmicu je odlično otvorio Dabro pogotkom već u 5. minuti, no Istra do kraja poluvremena dolazi do izjednačenja i rezultat 1:1 uspješno čuva do kraja utakmice. Želje i htijenja kod domaćih nije nedostajalo, pokušavali su igrači trenera Davora Rupnika u drugom poluvremenu, presingom na protivničkoj polovici, kontrolirati igru i biti opasni po vrata gostiju. Kontrolirati loptu donekle su i uspjeli, ali do pravih šansi teško su dolazili, falilo je ono što fali već duže vremena, zadnji pas, prava lopta koja će u šansu dovesti raspoložene i danas rastrčane napadače. Istra je ostvarila ono po što je i došla, nije izgubila, zadržali su bod prednosti i u puno su boljoj situaciji uoči posljednja tri ovosezonska kola.