5 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Cibalia povela, ali Jarun ipak stigao do 3 boda

HNK Cibalia Vinkovci u posljednjem je kolu SuperSport Prve Nogometne lige gostovao u Zagrebu kod NK Jaruna. Vinkovčani su sezonu završili porazom, zagrebački sastav slavio je s 2:1.

Nebeskoplavi su već ranije osigurali treće mjesto u ligi, a Jarun ostanak, tako da su obje momčadi u utakmicu mogli ući rasterećeno. Klub iz našeg grada je tijekom cijele utakmice bio dominantan, promašeno je nekoliko velikih prilika. Ipak, u 69. minuti Šimun Mikolčić s lijeve strane odlično pronalazi Andriju Bubnjara u šesnaestercu, a krilnom napadaču nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Do kraja utakmice Zagrepčani ipak preokreću rezultat u svoju korist. Najprije je u 79. Gabriel Groznica vratio stvari na početak, a za potpuni preokret pogodio je Matej Mamić u 87. minuti susreta.

Nakon ove utakmice ponovno će se puno pričati o lošem suđenju. Glavni sudac Martin Turčin oštetio je Cibaliju, u nekoliko situacija nije svirao najstrožu kaznu za sastav trenera Tomislava Radotića. Nevjerojatno je da se u posljednjem kolu, u kojemu se apsolutno ništa ne odlučuje, ovakve stvari događaju na štetu jednog kluba.

Tako su Nebeskoplavi sezonu završili na trećoj poziciji, osvojili su 54 boda, uz 13 pobjeda, 15 remija i 5 poraza.