21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Cibalia povela u prvoj minuti, a u završnici ostala bez bodova

Cibalia je u okviru 24. kola SuperSport Prve nogometne lige ugostila Zrinski Osječko 1664. Iako su nebeskoplavi imali više od igre i vodili nakon prvog poluvremena s 1:0, gosti u završnici susreta dolaze do potpunog preokreta i tri boda.

Vinkovački sastav došao je u vodstvo odmah u prvoj minuti, Lukas Buić fantastičnim centaršutom pronašao je glavu kapetana Karla Išasegija, koji s pet metara bez problema trese mrežu za 1:0. Cibalia tu nije stala, cijelo prvo poluvrijeme dominirala je na terenu, a najveću priliku za udvostručenje vodstva propustila je preko Karla Miljanića.

Nastavak susreta donio je sličnu igru, Cibalia je pokušavala doći do drugog gola, ali nikako nije uspjela prelomiti utakmicu. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 51. minuti, kada je Luka Čubel kao posljednji igrač obrane oborio Miljanića, a umjesto izravnog crvenog kartona, sudac Antonio Melnjak iz Rijeke igraču Zrinskog pokazao je samo žuti karton. Gosti su svoji prvu priliku realizirali, u 57. minuti sjevnula je kontra, a egzekutor za poravnanje bio je Ajdin Mujagić. Imali su nebeskoplavi nekoliko prilika ponovno povesti, ali susret je, kao i prošle nedjelje protiv Šibenika, neslavno završio. Najprije je Dominik Dogan uzdrmao stativu, a Zrinski do tri boda dolazi u 91. minuti. Vratar Filip Kovačević loše je reagirao na naizgled loš centaršut, a za tri boda glavom je pogodio Domagoj Jelavić, bivši igrač Cibalije.

Cibalia se tako i dalje nalazi na osmom mjestu s 26 bodova, dok je Zrinski i dalje prvi, a ovo mu je ujedno bio 57. osvojeni bod. Pred vinkovačkim klubom sada su dva gostovanja, najprije u Zagrebu protiv Dubrave Tim Kabel, a potom u Zmijavcima protiv Croatije.