7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Dilj prošao Jankovce, pobjede Borinaca i Otoka

Više od pola susreta MŽNL Osijek-Vinkovci odigrano je u subotu, a najzanimljivije je bilo u Otoku i Starim Jankovcima. Otok je ugostio Mladost iz Đakovačke Satnice koja je dva puta imala vodstvo, no uporni domaćin preko Damjanovića (kazneni udarac) i Tulumovića uspijeva poravnati rezultat da bi potpuni preokret Otočanima donio džoker s klupe, Mlakić, svladavši golmana Mladosti u 87. minuti susreta. Nešto manje stresnije i napetije bilo je u Starim Jankovcima gdje su gledatelji nakon prvih 45 minuta vidjeli po jedan pogodak sa svake strane i to oba s bijele točke. Prednost gostima donio je Terzić, a na 1:1 je izjednačio Luka Kujadin. Nastavak susreta bolje je otvorio Dilj, a prvo ime susreta, bez ikakve dvojbe, bio je Terzić koji je u mrežu domaćina ubacio još dvije lopte. Na 3:2 smanjio je Denis Kujadin, no više od toga HAŠK-Sokol nije mogao. „Čvrsta i tvrda utakmica u kojoj smo bolje snašli i zasluženo pobijedili”, rekao je trener Dilja Dejan Pavličić.

Bez ikakve šanse ostao je Radnički iz Županje u Kneževim Vinogradima gdje je domaći Borac slavio s glatkih 3:0. Novak iz Livane doživio je drugi poraz u Boboti gdje je domaćin sačuvao vodstvo stvoreno u prvom dijelu. Borinci su u sklopu 2. kola ugostili prošlogodišnjeg trećeligaša i došli do prve pobjede, a od 5 postignutih golova u Jarmini, čak 3 su realizirana iz kaznenih udaraca. Golove za Borince postigli su Ležaić i dva puta Kovačić. Pogocima Vidovića i Aleksića u prvom dijelu utakmice Zrinski je svladao Šokadiju u Babinoj Gredi i tako upisao drugu prvenstvenu pobjedu. Nakon premijerne pobjede u većem rangu, igrači Tomislava iz Cerne napustili su Komletince pognutih glava i bez bodovnog učinka. Šest momčadi ima stopostotan učinak nakon dva kola, a novo je na rasporedu već u srijedu.