Petak, 19. travnja 2024.

Dubrovnik 32:32 Spačva

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Dok u Egiptu traje Svjetsko prvenstvo, u domaćoj rukometnoj ligi klubovi koji nemaju igrače u reprezentaciji igraju zaostale susrete, a koji su odgođeni zbog pandemije korona virusa. Jučer je tako vinkovačka Spačva gostovala u Dubrovniku u zaostalom susretu 8. kola, završilo je podjelom bodova uz velik broj postignutih pogodaka. Spačva je bolje otvorila susret, no, domaćini im nisu dopustili da se ozbiljnije odvoje te je već u osmoj minuti bilo 3:3. U zanimljivoj i lepršavoj utakmici Vinkovčani su rezultatski bili u plusu veći dio prvog poluvremena, uz najveću prednost od tri pogotka razlike.

Na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednošću Spačve jer Dubrovčani nisu dozvolili da im utakmica izmakne kontroli.

U nastavku Spačva gubi prednost i domaći prelaze u vodstvo, na ulasku u posljednjih deset minuta imali su tri pogotka viška, vodili s 26:23. Unatoč tome, nakon neobjašnjivog pada domaćina, igrači Spačve je rade seriju od šest pogodaka u nizu i preuzimaju vodstvo 26:29. A da bi ova utakmica bila i do kraja zanimljiva i neizvjesna potrudili su se domaći, koji se još jednom vraćaju i tri minute prije kraja na semaforu je novo izjednačenje 29:29. Na kraju su u seriji pogodak za pogodak bodovi podijeljeni, s tim da je pogodak izjednačenja Luka Bevanda postigao na samom kraju utakmice. S čak 12 pogodaka on je bio daleko najbolji u domaćim redovima. Vinkovčane je pak predvodio Marko Vignjević s 8 pogodaka.