19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Frankopan i Sremac (M) osigurali naslov prvaka

Proteklog vikenda saznali smo prvake u 2. i 3. Županijskoj nogometnoj ligi središta Vinkovci. Tako je Frankopan iz Rokovaca i Andrijaševaca tri kola prije kraja natjecanja osigurao prvo mjesto i ekspresan povratak u 1. ŽNL-VSŽ, dok je Sremac iz Markušice pobjedom u općinskom derbiju potvrdio naslov prvaka u konkurenciji trećeligaša.

Frankopan cijeli drugi dio sezone igra na izvanrednoj razini, a u nedjelju je upisao desetu pobjedu iz istog broja utakmica proljetnog dijela. Ovoga puta „stradao” je Hajduk Mirko, a za uvjerljivu 3:0 pobjedu dva puta precizan je bio Luka Šuker, dok je svoju mrežu zatresao Dušan Gunj. Novi prvak tako sada ima 11 bodova viška u odnosu na drugoplasirani Vidor Matijević iz Srijemskih Laza koji je u ovom kolu poražen na gostovanju u Novim Mikanovcima kod Sloge s 3:2. Zanimljivo je kako su svi golovi postignuti u nastavku utakmice. Domagoj Lajtman doveo je Slogu u vodstvo, poravnao je Milan Vezorović, a da bi onda Branimir Orlović vratio prednost Slogi. Dominik Križanović uspio je izjednačiti na 2:2 u 80. minuti, a tri boda domaćinu donosi Ivan Kujundžija u 87. minuti. Na visokom trećem mjestu je privlačka Mladost, a do kraja sezone vodit će se velika bora za ostanak, s obzirom na to da se još uvijek ne zna koliko će klubova napustiti natjecanje. Na posljednjem je mjestu slakovački Meteor, a u nezgodnoj situaciji još su Hajduk Mirko i Marinci koji očekuju kikseve bolje pozicioniranih klubova.

IZVOR: HNS Semafor

Što se tiče trećeligaškog županijskog nogometa, pitanje prvaka riješeno je u općinskom derbiju kojega su u Markušici odigrali domaći Sremac i Čelik iz Gaboša. Iako je riječ o prvoj i drugoj momčadi lige, to se ovoga puta nije vidjelo na terenu te je Sremac slavio s uvjerljivih 6:0. Srđan Milovanović postigao je prvi gol na utakmici, a do kraja poluvremena je njegov imenjak Maričić povisio na 2:0. U nastavku su gostujuću mrežu zatresli Dejan Nikolić, još jednom Milovanović i dva puta Filip Faćol. U gradskom derbiju između Vinkovaca i Hrvatskog sokola slavili su „lokosi” maestralnim golom Mihaela Mustapića iz slobodnog udarca u 23. minuti utakmice, a Vinkovčani trenutno drže treću poziciju.

IZVOR: HNK Semafor