6 C
Petak, 19. travnja 2024.

Gimnastički klub Hrvatski sokol srebrni u Kupu regije Istok

Beli Manastir je bio domaćin gimnastičkog Kupa Hrvatske u sportskoj gimnastici regije Istok na kojem su nastupale vinkovačke gimnastičarke. Gimnastički klub Hrvatski sokol nastupao je u kategoriji juniorki i seniorki. Juniorke su na ekipnom natjecanju osvojile 3. mjesto u sastavu Miljana Dobrić, Anđela Dobrić, Paula Kovačević i Vanesa Matanović koja je u pojedninačnoj konkurenciji zauzela 6. mjesto. Osim Vanese u pojedinačnoj konkurenciji natjecala se i Anđela Dobrić koja je osvojila 7. mjesto. Seniorke su po prvi puta sudjelovale u ekipnoj konkurenciji i odmah ostvarile fenomenalan rezultat plasiravši se na 2. mjesto. Sastav seniorki koje su kreirale ovaj izvanredan rezultat je sljedeći: Lea Ivanšić, Nora Horvat i Ana Hemetek koja je u pojedinačnom natjecanju osvojila 5. mjesto. Sljedećeg vikenda na rasporedu je 2. kolo obaveznog programa u ženskoj i muškoj sportskoj gimanstici nakon kojeg će se znati plasman za završnicu, odnosno državno prvenstveno.