21 C
Petak, 21. lipnja 2024.

Hrvatska doživjela težak poraz, no ne treba gubiti nadu

Iščekivanje Eura napokon je završilo, sat je otkucao 15. dan mjeseca lipnja u 18 sati, no naša reprezentacija doživjela je „hladan tuš“ u prvoj berlinskoj utakmici protiv španjolske Furije koja je bila bolja s 3:0.

Kako je subotnje popodne lagano odmicalo, tako se središte grada počelo puniti popularnim kvadratićima, a oni koji nisu ništa prepuštali slučaju, rezervirali su svoje mjesto na vinkovačkom korzu u jednom od brojnih ugostiteljskih objekata. Pratila se utakmica Hrvatske reprezentacije iz svih kuteva našeg grada, no početak ovog eura pokušat ćemo što prije zaboraviti. Treba biti iskren i reći kako je Španjolska danas bila bolji takmac u svim segmentima igre, pogotovo u prvom poluvremenu kad su Morata, Ruiz i Carvajal „ušutkali“ olimpijski stadion u Berlinu na kojem je prema procjenama bilo čak 50 tisuća hrvatskih navijača. No, navijačka ohrabrujuća pjesma trajala je i po isteku loših 95 minuta što je pokazatelj kako već za četiri dana Hrvatska ima popravni i pobjedom protiv Albanije igrali bi odlučujuću utakmicu s, uvijek nezgodnim, Talijanima.

“Prvih 10 minuta nismo dobro ušli u tekmu i onda kad smo uspostavili ravnotežu na terenu i preuzeli posjed, dobili smo gol. Nismo zaslužili ovako visok poraz, ali dobro idemo dalje, ostaju nam još dvije tekme u kojima ćemo uzeti 6 bodova. Ne bojim se za naše“, rekao je legendarna desetka nebeskoplavih Tomislav Pavličić.

Slijedi nam naizgled „lakša“ utakmica protiv Albanije, a da nema mjesta panici kaže nam i Vjekoslav. „Tradicionalno nam ne leže Španjolsci i nemamo odgovor za njihov presing. Taktički su nas nadmudrili i zasluženo pobijedili. Nadamo se boljoj igri u srijedu.“

Utakmice drugog kola skupine B između Hrvatske i Albanije na rasporedu je u srijedu s početkom u 15 sati.