Četvrtak, 18. travnja 2024.

Hrvatska ispala iz utrke za medalju

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Loša igra protiv Brazila nije bila samo izolirani slučaj. Hrvatska je i danas igrala mlako, bez ideje i poražena je od domaćina, koji je pobjedu, veći dio utakmice, više želio. Iznimka su zadnjih 10 minuta, kada hrvatski rukometaši, osvježeni s par izmjena, kreću na sve ili ništa i stižu minus od tri pogotka, te četiri minute prije kraja uspjevaju okrenuti rezultat i povesti 20:19. No, Nijemci su izjednačili i nošeni publikom ponovno došli u vodstvo nakon jednog nerezonskog promašaja Domagoja Duvnjaka. Gensheimer je u sljedećem napadu zabio za 22:20 i utakmica je bila izgubljena. “Ovo je bila pljačka koju je vodio cijeli rukometni svijet. Oni i Danci su nam oteli prvenstvo i 2008., 2009. i 2010. Mi smo zaslužili pobjedu. To treba javno reći bez da se itko uvrijedi da amateri suci odlučuju o našim sudbinama. To je nedopustivo”, nezadovoljan je bio nakon utakmice izbornik reprezentacije Lino Červar, koji jedinog krivca za poraz vidi u sucima ovog dvoboja.