Izvrsni kadeti na turniru u Francuskoj danas igraju za prvo mjesto s domaćinima

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Dok se seniorska rukometna reprezentacija Hrvatske priprema na prijateljski susret sa Slovenijom (danas 18 sati), kadeti Hrvatske na drugom kraju Europe pišu lijepu priču.

Nakon pobjede nad Mađarskom 32:28 u prvom kolu pripremnog turnira, naša reprezentacija bila je još uspješnija u dvoboju protiv Islanda i slavila 33:21.

Bila je to još jedna sjajna izvedba hrvatske mladost. Mladi rukometaši brzo su stekli prednost dobrom igrom u obrani, 5+1 i 6-0 obrane pokazale su se nepremostivom preprekom za Islanđane koji su na poluvremenu imali zaostatak od 18:10. U nastavku je izbornik Matej Mišković dao priliku i onima koji su manje igrali do sada pa se u listu strijelaca Hrvatske kadetske reprezentacije upisalo čak 11 igrača. Podsjetimo, boje Hrvatske u Francuskoj brani i Vinkovčanin Franko Krstić.

Naši kadeti osigurali su najmanje drugo mjesto na turniru. O naslovu pobjednika odlučivat će današnja utakmica s vječnim rukometnim rivalom, Francuskom. Taj susret je na rasporedu u 20:15, a možete ga pratiti na Youtube kanalu TIBY Handball.