18 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.

Leonardo Lucić hattrickom “srušio” Dilj, pobjeda Hašk Sokola u golijadi, Vardarac uvjerljiv u Jarmini

U proteklih tjedan dana odigrana su 2 kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Naime, u srijedu je odigrano prvo planirano međukolo, a u njemu se nisu najbolje snašli Borinci i Dilj.

NK Borinci u Jarmini je ugostio vodeću momčad prvenstva NK Vardarac. Kako domaćina čega teška utakmica nagovijestio je već u 13. minuti Dominik Tkalec, a nakon svega desetak minuta rezultat udvostručuje Stjepan Šimičić. Mislav Bagarić povisio je na 3:0, a posljednji pogodak na susretu ponovno postiže Tkalec.

NK Dilj također je doživio poraz, u Soljanima je bolji bio NK Slavonija s 3:1. Leonardo Lucić doveo je Slavoniju u vodstvo, poravnao je Marko Terzić, ali Lucić postiže još dva pogotka te kompletira hattrick s kojim donosi svojoj momčadi bodove.

Zanimljivo je bilo u Starim Jankovcima, gdje je NK Hašk Sokol na kraju s 3:2 slavio protiv NK Radničkog iz Županje. Filip Nikoljačić doveo je goste u vodstvo u 13. minuti, stvari je na početak vratio Karlo Božić u 63., a isti igrač donosi potpuni preokret 10 minuta kasnije. Nikoljačić drugim zgoditkom izjednačava rezultat i kada se činilo kako će svakom pripasti bod, Danijel Pastor postiže pobjednički gol za Hašk Sokol.

NK Otok i NK Zrinski Bošnjaci remizirali su u golijadi s 3:3. Za domaćina su golove postigli Matej i Emanuel Vidović, dok je autogol postigao Ibrahim Džafić u 90. minuti. Za goste je dva puta precizan bio Sergej Marinković te jednom Ivan Jakšić. Zrinski ipak može biti nezadovoljniji podjelom bodova, s obzirom na to da su se dva puta vraćali u život, pa čak i poveli, no u 90. minuti ostali bez 2 boda.

HNK Radnički u Mecama je s rutinskih 3:0 bolji bio od NK Sloge iz Štitara, a novu pobjedu donijeli su Luka Marković, Fran Hazenhauer i Sandro Martan.

Još jedan NK Radnički, onaj iz Dalja, kod kuće se osladio s 3 boda protiv NK Borca iz Bobote. Bobočani su poveli preko Milana Bogunovića, no bitnu pobjedu Daljanima omogućili su Dražen Čavar i Marko Bjelanović.

NK Jedinstvo i NK Mladost Satnica Đakovačka remizirali su 1:1, NK Tomislav u Livani je s 4:1 bolji bio od ŠNK Višnjevca, dok je NK Darda s 3:1 premostio teško gostovanje kod NK Šokadije u Babinoj Gredi.