Utorak, 7. svibnja 2024.

Natjecatelji KK „Max“ u Virovitici osvojili 9 odličja

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Na 17. međunarodni karate festu Virovitica open 2019. nastupilo je 11 natjecatelja Karate kluba „Max“ Ivankovo u 13 kategorija te su osvojili 9 odličja, od toga 3 zlata, 3 srebra i 3 bronce. Zlato su osvojili Petra Dogan (borbe), Emanuela Kockarević (borbe) i Luka Požega (borbe). Srebro su osvojili Petra Dogan (kate), Emanuela Kockerević (kate) i Leon Vukoja (borbe). Broncu su osvojili Ružica Vukić (borbe), Eva Požega (borbe) i Nada Mrkonja (borbe). Borbu za treće mjesto izgubili su Sara Haban (kate) i Marko Jurić (borbe). Na natjecanju su još nastupili Gabriel Klen i Toni Vukić. U konkurenciji 66 klubova KK „Max“ u ukupnom poretku zauzeo je 9. mjesto, a u borbama u kojima su nastupila 42 kluba zauzeli su odlično 6. mjesto što je bio i najbolji rezultat od svih klubova iz Slavonije i Baranje. S obzirom na ostvarene rezultate na zadnja dva jaka međunarodna turnira u Tuzli (nastupilo je preko tisuću natjecatelja iz 7 država osvojili su 11 odličja – 2 zlata, 4 srebra i 5 bronci) i sada u Virovitici u KK Max nadaju se i dobrim rezultatima na prvenstvu Hrvatske u borbama za mlađe uzraste koje će se ove godine održati 13. i 14. travnja u Ivankovu. Natjecatelji su nastupili pod vodstvom učitelja karatea Antonije Damjanović. U sudačkoj postavi bio je i učitelj karatea i međunarodni sudac Zdravko Perlić.