Subota, 27. srpnja 2024.

Nebeskoplave od poraza u Vukovaru spasio fantastični Filip Kovačević

Tihana Papac
tihana.papac@novosti.hr

Županijski derbi HNK Vukovar 1991 i vinkovačke Cibalije, na stadionu u Borovu Naselju završio je s miroljubivih 1:1 i sjajnom navijačkom kulisom obiju momčadi.

Nogometaši Tomislava Radotića i Miroslava Bojka odradili su treći ovosezonski susret koji je po drugi put završio bez pobjednika.

Za konačnih 1:1, mreže su tresli Törles Knöll kod domaćih te nebeskoplavi Robert Perić-Komšić.

Tijekom cijele utakmice, Vukovarci su pokazivali terensku premoć s puno više prilika, ali na sreću Vinkovčana promašenih, pa su se nakon 90 minuta ipak morali zadovoljiti samo bodom.

Cibaliju je od poraza spasio fantastični čuvar mreže Filip Kovačević koji je imao nekoliko sjajnih obrana, ali i greda koje su se zatresle u prvom poluvremenu.

Nažalost, utakmicu je pred sam kraj obilježio ružan incident. Naime, Bruno Unušić, u posljednjim sekundama ogleda zadobio je težak udarac u glavu nakon kojeg je odmah prevezen u vukovarsku Nacionalnu memorijalnu bolnicu “Dr. Juraj Njavro”. Vjerujemo u pozitivan ishod, brz oporavak i još brži povratak na teren desnog bočnog vinkovačke momčadi.

HNK Cibalia i dalje je na 3. mjestu prvenstvene ljestvice i 52 boda, Vukovarci im bježe s četiri boda prednosti dok vrhom tablice suvereno vlada Rudeš sa 63 boda.

Do kraja prvenstva još su dva kola. U pretposljednjem, Cibalia u sljedeću subotu, s početkom u 17:30, dočekuje prvoplasiranu momčad iz Zagreba.