16 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Odlični rezultati VPK u Sisku

Tijekom subote održan je plivački miting „22. Velika nagrada PKSJ”, a organizator događaja bio je Plivački klub Sisak Janaf. Na samom natjecanju nastupilo je 180 natjecatelja iz 15 različitih plivačkih klubova u Hrvatskoj. Natjecatelji iz Vinkovačkog plivačkog kluba osvojili su 7 medalja te su tako uspješno okončali svoj nastup u Sisku.

U M3 kategoriji, vinkovački je klub osvojio 4 odličja. Čak dva zlata i jedno srebro osvojio je sjajni Jurica Dragun. Prva mjesta zabilježio je u disciplinama 50m i 200m prsno, a drugu poziciju osigurao je u kategoriji 100m prsno. Fran Budimir bio je najbolji u disciplini 50m slobodno.

Domagoj Šego i Jakov Maletić svom klubu donijeli su medalje u M2 kategoriji. Tako je Šego osvojio dvije treće pozicije u disciplinama 50m i 100m prsno, dok je Maletić također imao treće vrijeme u disciplini 200m prsno.

Na mitingu su također sudjelovali i natjecatelji Filip Puce, Gabriel Petričević i Tomo Petrinić, dok je u ženskoj kategoriji iz VPK nastup upisala Nika Cajner.