Petak, 29. ožujka 2024.

Održan novogodišnji turnir SD “Vinkovci”

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Na streljani SD “Vinkovci” u subotu, 29. prosinca, održan je 9. novogodišnji turnir u gađanju 10 m zračni pištolj, a nastupili su strijelci devet klubova iz Osijeka, Valpova, Đakova, Vukovara, Koške, Nuštra i Vinkovaca. U kategoriji juniora prvo mjesto osvojio je Matko Čolaković, član SD “Vinkovci” sa 370 krugova što je ujedno bio i najbolji rezultat turnira te je Matko osvojio i posebnu nagradu organizatora. Drugo mjesto pripalo je Marku Tokiću iz SK “Nosteria” sa 364 kruga, a treće mjesto Martinu Joziću iz SD “Vinkovci” sa 363 kruga.

Kod seniora prvo mjesto sa 369 krugova osvojio je Ivan Varga iz SK “Valpovo”, drugi je bio sa 363 kruga Ilija Momčilović također iz SK “Valpovo”, dok je treće mjesto osvojio Dario Kuzminski iz GSK “Centar 1784” Osijek. U kategoriji seniorki najuspješnjia je bila Martina Lučić iz GSD “Osijek 1784” sa 355 krugova te je osvojila zlatnu medalju i prigodnu nagradu. Ekipno je prvo mjesto pripalo SD “Vinkovci” sa 1088 krugova, drugo SK „Nosteria” sa 1070 krugova i treće SK “Valpovo” sa 1068 krugova. Medalje i nagrade podijelili su glavna tajnica Zajednice športskih udruga Grada Vinkovaca Mirjana Bošnjak-Kobaš i predsjednik Streljačkog saveza Vukovarsko-srijemske županije Josip Colarić.