19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Porazi Dilja i Hašk Sokola, iznenađujuća pobjeda Otočana

U subotu i nedjelju odigrano je 15. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Prvenstveni lider upisao je bitnu pobjedu, dok su Dilj i Hašk Sokol pretrpjeli poraze.

Rezultati 15. kola/SofaScore

U Dalju su snage odmjerili NK Radnički i NK Dilj. Nakon prvog poluvremena domaća momčad imala je 2:0, a pogotke su postigli Dejan Dorotić i Igor Prijić. U 52. minuti susreta nadu crjeparima vratio je Marko Terzić, ali do kraja utakmice ipak nije došlo do promjene rezultata u korist Dilja.

NK Hašk Sokol u Starim Jankovcima ugostio je NK Šokadiju iz Babine Grede. Gosti su u vodstvo došli u 35. minuti preko Roberta Kneževića, a u 52. minuti stvari je na početak vratio Josip Mitrović. Ipak, pred kraj dvoboja velika tri boda gostima donio je Abdullahi Suleiman.

NK Borinci iz Jarmine i dalje iz kola u kolo upisuje poraze. S popularne „La Bombonjere” pobjedu je ovoga puta odnio NK Mladost iz Satnice Đakovačke rezultatom 4:0. Dva puta precizan je bio Neven Grbeša, a jednom su se u listu strijelaca upisali Ivan Barišić i Marko Kos.

Prvenstveni lider, NK Vardarac, na domaćem je terenu slavio protiv županjskog NK Radničkog rezultatom 2:1. Svi pogoci pali su u zadnjem dijelu utakmice, a najprije je Vardarac u vodstvo iz kaznenog udarca doveo Dominik Tkalec. Gosti se nisu predali te su u 82. minuti susreta poravnali rezultat preko Antonija Pavelića, ali kada su svi mislili da je kraj i da će momčadi podijeliti bodove, u 93. minuti za velika tri boda poentirao je Matej Robičko.

NK Slavonija iz Soljana odnio je puni plijen s gostovanja u Mecama protiv HNK Radničkog. Pogodak odluke postigao je Dario Dugonjić u 18. minuti.

Bodove su u ovom kolu u Boboti podijelili NK Borac i NK Zrinski iz Bošnjaka. Stefan Toma zabio je vodeći gol za Bobočane u 27. minuti, 20-ak minuta prije kraja konačni rezultat postavio je Marko Ljaljić.

Do iznenađujuće pobjede došao je NK Otok, koji je pred svojim navijačima nadigrao NK Jedinstvo s 2:1. Već u prvoj minuti domaće je u vodstvo doveo Mihael Peranović, izjednačio je četiri minute kasnije Matija Matoković, a pobjedu je Otočanima sredinom drugog dijela iz jedanaesterca omogućio Ladan Komljenović.