7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Posljednja pripremna utakmica uoči starta prvoligaške sezone

nogometU posljednju pripremnu utakmicu uoči starta prvoligaške sezone trener Cibalije Stanko Mršić nije stavio gotovo ni jednog igrača koji će najvjerojatnije istrčati u Vinkovcima predstojeće nedjelje protiv Hajduka. Isto tako, vjerojatno je Mršić dobio uvid u mogućnosti svih igrača pa ih čuva zdrave za prvi prvenstveni susret u Prvoj ligi nakon tri godine u Vinkovcima. Kombinirani sastav Cibalije u prvom je poluvremenu protiv ukrajinske momčadi Vorskla Poltova svoj posao odradio odlično. Nisu dopustili Ukrajincima previše prostora pa suparnik nije ni stvorio previše opasnih prigoda za vrata. Sve što bi obrana propustila skidao je odlični Zvonimir Šubarić. I u nastavku utakmice igrači Stanka Mršića odlično su kontrolirali utakmicu, ali i s druge strane Prskalo, Dabro i Kraljević nisu bili dovoljno koncentrirani u odlučujućem trenutku. Nažalost, koncentracija obrane, a time i cijele momčadi pala je u posljednjim trenutcima i protivnička momčad uspjela je postići jedini pogodak na utakmici doslovce u posljednjim sekundama susreta te pobijedila s 1:0. Šubarić je prije toga dva puta obranio šut, ali su iz trećeg pokušaja postigli pogodak odluke. I unatoč porazu Vinkovčani bi trebali biti zadovoljni jer su minimalno poraženi od pete momčadi ukrajinske lige.