Petak, 29. ožujka 2024.

PPD Zagreb uvjerljiv protiv Spačve

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

U sportskoj dvorani Trešnjevka PPD Zagreb opravdao je ulogu favorita i pobijedio Spačvu 37:23 u 6. kolu Paket24 Premijer lige. Konačan rezultat možda i ne ukazuje da je u prvom dijelu bilo izrazito zanimljivo s obzirom da je ono završilo izjednačeno 14:14.

Uporne goste u nastavku je zaustavio kvalitetniji domaćin koji odmah na početku drugog poluvremena radi seriju od 3:0. Nakon gola Vistoropa u 40. minuti i bijega na plus 5, Spačvi više nije bilo povratka i domaćin je mirno priveo utakmicu kraju. Spačva je u posljednjih 15 minuta postigla samo 3 pogotka što je goropadni PPD znao iskoristiti i na kraju steći veliku prednost. Stopostotni Vlado Matanović u domaćem sastavu postigao je 8 pogodaka, dok je David Mandić zabio 6. Marko Vignjević ponovno je postigao dvoznamenkasti broj golova i bio najbolji u vinkovačkim redovima s 10 golova iz 13 pokušaja, a golmanski dvojac Ćirović/Pašagić došao je do 10 obrana.

Novi poraz zapečatio je Spačvu za dno ljestvice, a PPD Zagreb bez konkurencije ide k prvom mjestu u Ligi A. Vinkovačkim rukometašima pod hitno trebaju bodovi, a prva prilika za to je sljedeću subotu kada u Vinkovcima gostuje Rudar.