Četvrtak, 25. travnja 2024.

Prekinuta serija Cibalie od čak 18 utakmica bez poraza

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Na gostovanje u Koprivnicu Cibalia je otišla kao apsolutni favoriti, a travnjak je napustila poražena.

Razlog poraza Cibalie treba tražiti u njihovim redovima. Naime, iz prvog sastava nedostajalo je sedam igrača i Koprivnica je samo iskoristila ponuđeno. Konačan rezultat ne otkriva pravu sliku onoga što se događalo na terenu, Cibalia je prijetila i stvarala prilike, no uspjela je zabiti samo jedan pogodak, a domaćin je u prvom poluvremenu dva puta prešao centar i zabio dva pogotka.

Oba pogotka pala su nakon izvođenja slobodnog udarca i nabacivanja lopti pred gostujući gol gdje se obrana Cibalije nije najbolje snašla pa su domaći iz dva skoka poentirali, što im je na kraju donijelo slavlje. I u nastavku utakmice nije bilo ništa bolje, Cibalia je stvarala prilike, pogađala vratnice, a domaćin se uspješno branio i obranio.

Jedini pogodak za Cibaliu zabio je mladi Drena-Beljo, koji je također nekoliko puta prije toga promašio čiste prilike unutar pet metara od gola. Jedna rečenica trenera Karaule najbolje opisuje događanja u Koprivnici: “Da smo imali samo jednog dobrog napadača, postigli bismo desetak pogodaka.”

KOPRIVNICA 2 (2)

CIBALIA        1 (0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion “Ivan Kušek Apaš”. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Kurbaša (Bizovac). Strijelci: 1:0 Vrkić (24), 2:0 Šarlija (43), 2:1 Drena-Beljo (66).

Žuti kartoni: Halavuk, Azenić, Tucaković (Koprivnica), Filipović (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

KOPRIVNICA: Topolnjak, Tucaković, Janeš (od 93. Dodik), Hamzey, Filipović, Hajdinjak, Šarlija (od 78. Šumiga), Azenić, Jovanovski, Halavuk, Vrkić.

CIBALIA: Lešić, Suppiger (od 60. Mrkonjić), Leko, Karimović (od 46. Kirchbauer), Filipović, Šarić, Ždinjak, Vincetić (od 46. Oršolić), Tadić, Drena-Beljo, Stojanović. Trener: Ivan Karaula.