2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Prvi put nakon dvije godine Dilj upisao domaći poraz

Međužupanijska liga polako se primiče kraju jesenske dionice, a 16. kolo bilo je pretposljednje. Ponovno smo gledali zanimljive oglede s dosta golova, stoga, Krenimo redom. Lider prvenstva gostovao je kod Radničkog Mece i remizirao s 1:1. Teško gostovanje u kojem su Jarminčani uzeli veliki bod, bod kao kuća – kako sami navode. Borinci su prema naprijed bili jalovi u prvom dijelu, dok su domaći imali nekoliko poluprilika.

Poluvrijeme je bilo dosta tvrdo i čvrsto, a trenutak koji je zaokupio pažnju okupljenih dogodio se u 43. minuti kada Vladić postiže eurogol iz slobodnjaka za vodstvo Meca. Drugo poluvrijeme puno zanimljivije, s više prilika, a goste spašava Ležaić koji postiže fantastičan pogodak s 20-ak metara. U samoj završnici lideru je nedostajalo mirnoće u realizaciji kako bi potpuno okrenuo susret.

Dilj je na svom terenu dočekao Otok koji je iz Vinkovaca otišao s punim plijenom. Treba istaknuti kako su Otočani prvi koji su pobijedili Crjepare na domaćem terenu i to nakon dvije godine, a pogotke vrijedne sva 3 boda postigao je Tulumović, dok je jedini strijelac kod Vinkovčana bio Stanić. Otočani su ovom pobjedom nastavili niz neporaženosti koji traje osam utakmica.

Tomislav je u Cerni ugostio HAŠK-Sokol i slavio rezultatom 3:2. Prvo si poveli gosti preko Mitrovića, da bi u samom finišu prvog poluvremena okrenuli na 2:1. Kraljević povećava na 2 razlike u 74. minuti, a Kujadin uspijeva u 90. minuti samo ublažiti poraz Jankovčana. Zrinski iz Bošnjaka ubilježio je poraz u Đakovačkoj Satnici, dok su Komletinčani u zanimljivom ogledu svladali Olimpiju s 3:2. Težak poraz upisala je babogredska Šokadija na gostovanju kod Valpovke.

Posljednje kolo jesenske dionice donosi derbi u Kneževim Vinogradima gdje Borac dočekuje Dilj.