21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Rukometaši se izvukli iz “bunara” i stigli do možda i ključnog boda za Europu

Rukometaši Bjelin Spačve sinoć su igrali važan susret protiv Poreča u sklopu 7. kola Lige za prvaka Paket24 Premijer lige. Bila je to zapravo i izravna borba za četvrto mjesto, a susret je završio remijem 24:24.

Uvodnih 15-ak minuta donijelo je ravnopravnu igru, igralo se gol za gol, a onda Poreč počinje stvarati prednost i na odmor između dva poluvremena otišao je s ozbiljnom prednošću – 17:11. Ipak, u nastavku naši rukometaši ubacuju u „petu brzinu” i uspijevaju sustići jučerašnjeg domaćina. Imala je Bjelin Spačva na kraju i napad za pobjedu, ali ovoga puta morat će se zadovoljiti jako važnim bodom.

Filip Mažurana predvodio je sastav trenera Josipa Mečića sa sedam golova, a po pet su pridodali Tin Kuže i Vlado Matanović. U redovima momčadi iz Istre najviše su se istaknuli Matija Rađaković i Lucian Krajcar s pet pogodaka.

„Znali smo što nas čeka u Poreču, vruć teren i puna dvorana. Poreč je imao imperativ da nas pobijedi nakon tri poraza, ali nas je malo i sreća pomazila jer smo se uspjeli vratiti nakon minus sedam. Korektna i odlična utakmica”, nakon utakmice je za Hrvatski rukometni savez izjavio trener Mečić, a Matanović zaključuje: „Bila je dobra utakmica, dobro smo krenuli, ali nakon 15. minute kada sam dobio isključenje smo nekako pali. Na poluvremenu smo se dogovorili da moramo krenuti bolje, malo samo se hvatali i kada smo vidjeli kako stvari stoje, prešli smo u višu brzinu.”

Tri kola ostala su do kraja prvenstvene sezone, a iako Poreč trenutno drži četvrto mjesto s bodom prednosti u odnosu na Bjelin Spačvu, bitno je istaknuti kako ima dosta teži raspored. Također, u slučaju istog broja bodova, vinkovački rukometaši bit će ispred na tablici, s obzirom na bolje međusobne utakmice u Ligi za prvaka.