Lovro Nedeljković svoj put u atletici započeo je u AK Slavonac Vinkovci, a trenutno je član AK Slavonija-Žito iz Osijeka. Trenira svaki dan, dok na tjednoj bazi pretrči 150 kilometara. Nedavno je upisao nastup u Kini, a o tom natjecanju ima samo riječi hvale.
„Što se tiče same organizacije, Kinezi su nas oduševili sa svojom pripremom Univerzijade, to je vjerojatno u tom smislu najbolje natjecanje na kojem ću ikada biti. Konkurencija je bila izuzetno jaka, ipak to nije u rangu olimpijskog finala. Ranije sam bio na Europskom prvenstvu do 23 godine, pa bih usporedio da su rezultati bili slični tome.“
Lovro je na ovom natjecanju ispunio primarni cilj, plasirao se u finale, međutim zbog ozljede stopala morao je odustati. Prema novim nalazima stanje je lošije nego ranije, tako da mu je još draže što je uspio izboriti finale. Što se tiče presjeka sezone, Vinkovčanin je zadovoljan odrađenim prvim dijelom, a u drugom ipak nije uspio ostvariti ono što je htio.
„Prvi dio sezone išao je odlično, u zimskom dijelu u dvorani sam ostvario osobni rekord na 3000 metara te sam uzeo medalju na Tromeču reprezentacija. Sezonu na otvorenom sam jako dobro započeo i tu sam ostvario osobni rekord na 10000 metara. Dogodila se ta ozljeda, pa sam tako propustio nekoliko bitnih natjecanja. No, ozljede su sastavni dio sporta“, ističe.
Što se dosadašnje karijere tiče, Nedeljković je upisao dva nastupa na Europskim prvenstvima do 23 godine, a samo ispunjenje normi za takva natjecanja veliki je uspjeh. Također, dvije godine u nizu trčao je i na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu, na kojeg dolaze i olimpijski prvaci. Međutim, najdraža uspomena mu je prva međunarodna medalja koja datira još iz njegovog mandata u vinkovačkom Slavoncu. Na Prvenstvu Balkana u juniorskoj konkurenciji prvi puta je nastupio za reprezentaciju Hrvatske te je osvojio brončano odličje na 3000 metara.
Upravo ta dionica Lovri najviše leži, bilo da je sa zaprekama ili bez njih, a od sporednih disciplina najbolje se snalazi na 5000 i 10000 metara. Treninzi su, kako kaže, ponekad monotoni. Tijekom priprema trenira svaki dan u prosjeku 10 kilometara, a trči oko 12 do 13 puta tjedno. Nakon uvodnog zagrijavanja, objašnjava, najčešće se trče dionice, primjerice 10 puta po 1000 metara s tempom kojim bi se trebale trčati utrke na 5 kilometara.
„Svjetsko prvenstvo u krosu sljedeće je godine u Medulinu, nadam se da ću uspjeti otići tamo, no sve ovisi o ozljedi. Cilj mi je da se uspijem oporaviti do tada, no ukoliko se to ne ostvari, onda se moram pripremiti za ljetnu sezonu. U srpnju je Europsko prvenstvo za seniore te mi je to primarni cilj. Neki dugoročni cilj bio bi mi nastup na Olimpijskim igrama, a prije toga imati jedan državni seniorski rekord“, dodaje.
Za kraj, istaknuo je kako se čitanjem volim odmaknuti od teških treninga, a također i studira na odjelu za biologiju u Osijeku.