Petak, 26. travnja 2024.

U Vinkovcima slavili Fran Kuna i Korina Roso

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

U dvorani Teniskog kluba Vinkovci protekli vikend odigrano je Dvoransko prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 14 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza. U kategoriji djevojčica u prvom polufinalu Korina Roso iz Osijeka, inače prva nositeljica turnira, pobijedila je Ivonu Riđan iz Slavonskog Broda sa 6:4 6:2, dok je u drugom polufinalu Ines Bedeković iz Zagreba, treća nositeljica turnira, pobijedila Elenu Rimac iz Vinkovaca sa 7:5 6:2.

U finalu turnira Korina Roso pobijedila je Ines Bedeković sa 6:3 6.3, te osvojila turnir u kategoriji djevojčica.

U kategoriji dječaka u prvom polufinalnom meču Fran Kuna iz Osijeka, prvi nositelj turnira, pobijedio je Marka Lukića iz Ponikvi sa 6:1 6:2, dok je u drugom polufinalu Ivan Max Horvatić, drugi nositelj turnira, pobijedio Mateja Kukriku sa 6:1 6:2.

U finalu turnira Fran Kuna još jednom je pokazao svu svoju kvalitetu, te je sa 6:1 6:3 pobijedio Ivana Max Horvatića i osvojio turnir u kategoriji dječaka.