Petak, 29. ožujka 2024.

Uspinjača Gimka nadjačala vinkovačke malonogometaše

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Napetim susretom koji je sinoć u Vinkovce donijelo četvrtfinale Kupa Hrvatske, put Vinkovčana u ovom prestižnom natjecanju je, nažalost, prekinut. Nakon što su preokretom protiv Našica izborili plasman u četvrtfinale, ovoga puta MNK Vinkovci je na domaćem terenu dočekao zagrebačkog prvoligaša Uspinjača Gimka – bivšeg prvaka Europe, četverostrukog prvaka Hrvatske i trostrukog pobjednika kupa.

Domaćin je hrabro ušao u susret i protiv trećeplasirane momčadi 1.HMNL igrao ravnopravno. Mnoštvo prilika i izvrsne futsal majstorije mnogobrojnu publiku nisu ostavile ravnodušnim, no sreća se “nebeskoplavima” nije okrenula. Prvi dio utakmice protekao je vrlo neizvjesno i momčadi su na stanku otišle s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme teklo je u znaku Zagrepčana koji su u 24. minuti prelomili utakmicu zabivši svoj prvi gol. Uspio je vratar Jelinić spasiti vrata domaćina puno puta, no ipak ne dovoljno jer gosti ubrzo postižu svoj drugi, pa i treći pogodak. Malo nade Vinkovčanima je dao Antunović koji u posljednjim minutama smanjuje razliku na 1:3, ali sve je bilo gotovo kada je Gimka zabila novi pogodak za konačan rezultat od 1:4.

Futsal prvoligaš Uspinjača Gimka bio je ipak previsoka prepreka za vinkovačke malonogometaše. Međutim, Vinkovčani na kraju imaju itekako puno razloga za zadovoljstvo, budući da su se odlično nosili s jednim od ozbiljnih kandidata za naslov prvaka Hrvatske.