5 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Uvjerljiva Spačva pobjedom povećala bodovnu razliku

RK Spačva Vinkovci sinoć je gostovao u Virovitici kod RK Viro. Momčad trenera Josipa Mečića bila je vrlo raspoložena, a to je rezultiralo pobjedom s čak 30 pogodaka razlike (42:12)!

Pitanje pobjednika riješeno je praktično već na samom startu utakmice, nakon šest minuta igre bilo je 4:0 u korist Vinkovčana. Prednost je cijelo vrijeme rasla, a semafor je u virovitičkoj dvorani na kraju prvog poluvremena pokazivao nestvarnih 21:4. Drugi dio susreta protekao je u istom ritmu kao i prije odlaska na predah, a to je rezultiralo konačnu pobjedu Spačve s 30 golova razlike.

Najraspoloženiji u redovima vinkovačkog kluba bio je Filip Mažurana s 10 pogodaka (i 100% učinkom udaraca), Marin Božičević i Tin Kuže pridodali su 7 zgoditaka, a Danijel Hideg se u listu strijelaca upisao 5 puta. Što se tiče Virovitičana, po 3 pogotka postigli su Hrvoje Vašarević, Dominik Arsić i Leon Dujmović.

Bila je to 13. pobjeda Vinkovčana u dosadašnjem dijelu sezone, a uz tu brojku upisali su samo jedan poraz, samim time prikupili su velikih 26 bodova. Zelenima u prilog idu i porazi RK Maksimir Pastele i RK Slatine, stoga sada od spomenutog dvojca imaju četiri boda viška. Sljedeće subote na domaćem terenu Spačva će ugostiti RK Dugo Selo, koji se trenutno nalazi desetom mjestu prvenstvene ljestvice.