-1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Valpovka prvak, porazi Dilja i Borinaca

Tijekom vikenda odigrano je posljednje 33. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci. NK Valpovka novi je prvak lige s 82 osvojena boda, a drugoplasirani NK Borac iz Kneževih Vinograda osvojio je bod manje.

Odlučujuću utakmicu u borbi za naslov NK Valpovka odigrala je na domaćem terenu protiv NK Otok. Valpovčane u vodstvo dovodi Matej Bekavac u 37. minuti susreta, no Ronald Tovinović vraća stvari na početak u posljednjim trenucima prvog dijela. Međutim, domaća se momčad pribrala u drugom poluvremenu te zgodicima Ivana Mandića i Emanuela Mutshausa upisuje ključnu pobjedu ove sezone. Valpovka je tako nakon 44 godine čekanja osvojila naslov.

Hvala svim ljudima u klubu koji su radili za ovo: čistačici, domaru, Gradu, gradonačelniku, predsjedniku, sportskom direktoru, cijeloj upravi, navijačima, sponzorima, stručnom stožeru i naravno mojim igračima jer bez njih ništa ovo ne bi bilo moguće. Ovu polusezonu okončali smo bez poraza i svim smo protivnicima zabili minimalno jedan gol te smo samim time osvojili prvo mjesto. Što se tiče današnje utakmice, čestitam gostima na fer i korektnoj igri”, rekao je Martin Majdenić, trener NK Valpovka.

Kiksu Valpovke nadao se NK Borac iz Kneževih Vinograda koji je svoju utakmicu igrao u Vinkovcima protiv NK Dilj. Već do 23. minute susreta gosti su postigli dva pogotka zahvaljujući Ivanu Dominikoviću, a taj se rezultat zadržao sve do samog kraja susreta. Unatoč već spomenute pobjede Valpovke, ispostavilo se kako je ova pobjeda Borca ipak pirovog karaktera.

Prije svega, čestitao bih Valpovci na naslovu prvaka. Mi smo danas odigrali jako dobru utakmicu, vrlo brzo u prvom poluvremenu zabili smo dva pogotka, a takav rezultat ostao je do kraja utakmice. U cijeloj sezoni bili smo dobri, imali smo odličnu gol razliku te smo upisali samo dva poraza. Ovaj bodovni saldo bi u proteklim sezonama bio vrlo vjerojatno dovoljan za prvo mjesto, ali ove sezone nije, što znači da je netko bio bolji od nas. Sada nam slijedi odmor, a onda idemo u nove pobjede”, kazao je Saša Balatinac, trener NK Borac.

NK Tomislav Cerna upisao je vrlo uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu protiv NK Olimpija. Krajnji rezultat glasio je 7:0, a čak četiri pogotka postigao je Marko Kraljević, dok je dva puta precizan bio Petar Lukačević, a jednom se u strijelce upisao i Velimir Blažević.

Čestitke Tomislavu na pobjedi i fer korektnoj borbi. Naša glavna zadaća bila je stabilizacija seniorske ekipe i da završimo prvenstvo. Poboljšali smo i bodovni učinak, ali s obzirom na veliki zaostatak s polusezone, ipak nismo uspjeli ostvariti pomak na tablici. Nastojat ćemo se pojačati kvalitetno i odraditi sljedeću sezonu kvalitetno kako dolikuje klubu koji slavi 100. rođendan”, zaključio je Igor Višević, sportski direktor NK Olimpija.

Golijada je zabilježena i u utakmici između NK Višnjevac i NK Borinci. Utakmica je završena rezultatom 5:2 za domaći sastav, no to ne utječe previše na Jarminčane, s obzirom na to da su sezonu okončali na trećoj poziciji, a sezonu na četvrtom mjestu završava Dilj.