4 C
Subota, 27. travnja 2024.

Važna pobjeda Hašk Sokola, Otočani u ljepotici kola nastavili s odličnom formom

Odigrano je 22. kolo u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Osijek-Vinkovci. Borinci su na domaćem terenu upisali novi poraz, Dilj je remizirao, a do bitnih pobjeda stigli su Hašk Sokol i Otok.

U Jarmini su na popularnoj „La Bombonjeri” snage odmjerili Borinci i Višnjevac. Gosti su na predah otišli s prednošću od dva pogotka, zahvaljujući golovima Ivana Gele i Antonija Tomasa. Ivan Bošnjak u 62. minuti smanjio je rezultat na 2:1, ali do kraja susreta Višnjevčani preko Marina Petrovića i Tina Rebrine dolaze do uvjerljive pobjede od 4:1.

Hašk Sokol je na Gatini u Starim Jankovcima ugostio Zrinski iz Bošnjaka. Odigrana je jedna čvrsta i borbena utakmica, ali do pobjede ipak dolazi domaćin, a pogodak odluke postigao je Josip Mitrović sredinom prvog poluvremena. Jankovčani su tako upisali vrlo bitna tri boda u borbi za ostanak i nastavili su s dobrim igrama u proljetnom dijelu sezone.

A do treće uzastopnog slavlja došli su nogometaši Otoka, koji u pet odigranih utakmica u drugom dijelu sezone imaju čak četiri pobjede. Ovoga puta Otočani su pred svojim navijačima u ljepotici ugostili Slogu iz Štitara, a slavili su rezultatom 3:2. Prvo poluvrijeme bilo je u znaku Juraja Kerića, koji je u 14. i 40. minuti zabio dva gola i donio opipljivu prednost domaćem sastavu. Ipak, kako kažu, 2:0 je najgori rezultat u nogometu, pa je tako Sloga preko dvostrukog strijelca Ivana Maroševića izjednačila rezultat. Međutim, u 84. minuti pobjedu je Otoku donio Krešimir Jurić.

Nogometaši Dilja u ovome su kolu gostovali u Livani kod Tomislava, kojem također „gori pod nogama”. Tomislav je u 29. minuti poveo zgoditkom Dine Česira, ali bod crjeparima donio je u 49. minuti Krešimir Banovac. Potrebno je napomenuti kako je vodeći Vardarac poražen u Dalju s 1:0, tako da je na vrhu sada još zanimljivije.

Do kraja sezone ostalo je 12 utakmica, a u sljedećem kolu Borinci će u Jarmini pokušati doći do druge ovosezonske pobjede protiv Tomislava, Dilj očekuje teško gostovanje u Satnici Đakovačkoj kod Mladosti, Hašk Sokol pokušat će nastaviti s dobrom formom u Šitaru, dok će Otok nove bodove za opstanak tražiti u Boboti kod neugodne momčadi Borca.