2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Vinkovačka Spačva od +11 do remija (34:34) u Gorici

Da je netko rukometašima i stručnom stožeru Spačve ponudio bod protiv drugoplasirane ekipe Lige A prije susreta, objeručke bi ga prihvatili. No, uz činjenicu da su na odmoru imali +6, a u nekim trenucima drugog dijela i +11, Vinkovčani iz Gorice ipak odlaze pomalo razočarani.

Nakon odličnog prvog poluvremena Vinkovčani u drugo ulaze još bolje, Borna Mažurana, Marin Božićević i Marko Vignjević vukli su Spačvu do novih bodova, međutim od 43. minute i rezultata 18:29 igrala je samo jedna momčad. Domaćin je od tog trenutka do kraja uspio postići čak 16 pogodaka, a primio samo 5 i stigao do remija (34:34). Teško je objasniti što se dogodilo s igrom Spačve u posljednjih 15-ak minuta koji su ponovno bili kobni za Mečićev sastav. Kod vinkovačkih rukometaša najučinkovitiji bili su Borna Mažurana i Marko Vignjević koji su se u listu strijelaca upisali devet puta, dok je jedan gola manje zabio mladi Marin Božićević. Veliki doprinos u velikom preokretu domaćin rukometaša dao je njihov golman koji je skupio 17 obrana.

Spačva je ovim bodom i dalje u igri za treću poziciju koja vodi u ligu za prvaka, no treba reći da kolo još nije potpuno i da će Dubrava na domaćem terenu najvjerojatnije upisati nove bodove protiv posljednje momčadi Rudara i to umanjuje Spačvine mogućnosti za ligu za prvaka. Sljedeće kolo vinkovački rukometaši igraju na domaćem parketu protiv Poreča. Utakmica je 4. prosinca u 19 sati.