16.8 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Vinkovačke odbojkašice veličanstvenom gostujućom pobjedom pobjegle od zone ispadanja

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Sedamnaesto kolo bilo je iznimno uspješno za ŽOK Vinkovci koji je gostujućom pobjedom protiv ŽOK Varaždin stigao do šeste pobjedom u sezoni. Vinkovačke odbojkašice pobijedile su s 3:1 u setovima. Povele su Varaždinke s 1:0 u setovima (25:21), no sljedeća dva seta Vinkovčanke su dobile glatko (25:10, 25:15). Najzanimljivije je bilo u četvrtom setu koje su bolje otvorile domaće odbojkašice, no uporne Vinkovčanke okrenule su set na svoj mlin i prve došle do 25 poena (25:23).

ŽOK Vinkovci ima omjer 6-11 i drži sigurno 9. mjesto na  ljestvici prve lige. Sljedeće kolo u Vinkovce dolazi Velika Gorica i taj meč bit će iznimno važan jer su Goričanke na 10. mjestu i vinkovačke odbojkašice mogu napraviti dodatni iskorak prema ostvarivanju cilja za ovu sezonu.